Problem - Vista nie czyta danych archiwizowanych na CD/DVD

Witam i proszę o pomoc :frowning:

Z nieznanych mi przyczyn Eksplorer Visty przestał widzieć płytki z danymi w napędzie CD/DVD. Wymieniłem już napęd na nowy, błąd pozostał. Napęd nagrywa a nagrane dane są widoczne nie w moim ale na innym kompie z systemem Vista. Na moim Eksplorer odczytuje dysk jako pusty i proponuje mi przeciąganie plików do folderu aby dodać je do dysku. Jeżeli wrzucę do napędu CD/DVD z autostartem np. z PC World Komputer wszystko jest OK, płytka się uruchamia i Vista na moim kompie ją widzi.

Idąc za sugestiami podanymi na innym forum dla podobnego (nie tożsamego) problemu informuje, że w kluczu rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM…: {4D36E965-E325-11VE-BFC1-08002BE10318} są podklucze “Domyślny DVD/CD-ROM drives” oraz “Closs CDROM” i nie ma innych wpisów. O innych podkluczach nic nie wiem;

Nie wiem czy to ma związek z problemem, który wyżej opisałem i wg mnie dotyczącym Visty, pojawiło mi się dziwne zachowanie Internet Explorera. Przy pierwszej próbie uruchomienia Internet Eksplorera zawiesza się, zamykam go Menażerem Zadań, pojawia się okno z informacją " Trwa poszukiwanie rozwiązania przez system Windows" i znika. Następujące po oknie z imformacją uruchomienie Internet Explorera jest bezproblemowe. Za kolejnym razem róznie to bywa, ale najczęściej mam znów zawieszenie.

Oczekuję i z góry dziękuje za pomoc. :o

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 15:59 został dopisany post przez siewicz

Witam i nie oczekuję już pomocy. :smiley:

Ale mam ubaw. Musze zacząć wierzyć w cuda. W dniu dzisiejszym (około 4 godz. temu) nawiązałem kontakt z pomocą techniczna Microsoftu w Polsce i przed umówioną rozmową telefoniczną postanowiłem uruchomić kompa. Wrzuciłem do stacji DVD i…i nagle widzę :o , że się uruchamia - mam! mam! maaaam! !!

Z pozdrowieniami i życzeniami wielu cudów dla innych użytkowników Visty. ![-o<