Problem w zakupie rutera bezprzewodowego

Witam, chciałbym zakupić ruter do internetu radiowego w cenie do 250 zł, tylko nie wiem od czego zacząć bo w tym temacie jestem zupełnie zielony. Jeśli ktoś się na tym zna, a mógłby mi nieco podpowiedzieć byłbym wdzięczny.

Proszę o podanie dobrych firm za dobrą cenę i z dobrymi parametrami. Chodzi mi głównie o jakiś ruter bezprzewodowy. Komputery (2) na tym samym poziomie tylko oddalone o 10 m, i dzieliła by ich ściana, mam teraz internet 512 kbs.

Teraz w komputerze mam zainstalowaną kartę sieciową Realteka i mam takie pytanie bo sobie nie mogę wyobrazić, czy mój komputer mógłby być oddalony właśnie o te 10m a ruter stać sam w innym pokoju gdzie jest zamocowana antena.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

10m i jedna ściana, nie będzie żadnego problemu (chyba ze masz mikrofalówkę pod biurkiem :P)

najlepiej kup cos markowego (moze linksys?), musisz tylko dobrać router do swojego łącza, tzn. jeśli masz DSL (netia, neo…) to musisz kupic router z modemem ADSL, a jeśli masz np. internet z kablówki to wez zwykły router i połączysz go z modemem kabelkiem sieciowym.