Problem Warring Temperature too high

Witam mam pytanie/prośbę grałem sobie w grę i nagle wyskoczyło mi Warring! Temperatue too high! Sprawdzałem temperature swojego komputera w biosie gdy nie chodzi dłuższy czas ma temperature około 30 stopni jak pochodzi dłużej temperature 40 stopni gdy wtedy wejdę w grę wyskakuje mi Warring Temperature Too high i żeby sprawdzić wentylator lub radiator sprawdzałem i wszystko działa a więc nie wiem o co chodzi. Więc proszę o pomoc.

Witam,

Co znaczy, że działa? To, że się kręci to jeszcze nic nie oznacza. Może się kręcić zbyt wolno. Po drugie możesz mieć za mały radiator i nie odprowadza dobrze ciepła. Po trzecie jeżeli radiator jest zakurzony między żeberkami to nie ma przepływu powietrza i się grzeje. Sprawdź czy radiator nie jest przekrzywiony i czy na całej powierzchni procesora (rdzenia) stoi. Może zmień (odśwież) pastę między prockiem a radiatorem. Wstawi większy wiatrak, albo w obecnym wyłącz kontrolę prędkości - wymaga ingerencji w elektronikę samego wiatraczka. Albo podłącz go bez kontroli niech kręci się na maksa (należy odczepić, wyciągnąć z wtyczki i zaizolować końcówkę od przewodu sterującego - najczęściej żółty).

Sprawdź temperaturę jakimś programikiem w czasie pracy, a nie w biosie.

Powodzenia.

ZiebaxD , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Konserwacja porządna kompa - czyli odkurzenie wszystkiego, szczególnie wentylator procesora, płyty i karty grafiki - sprawdź ich mocowanie, działanie i założenie. Sprawdź temperatury procesora, karty grafiki i płyty. Bios lub np program Everest, program narzędziowy karty grafiki lub dajesz palec na poszczególne elementy i jak parzy to coś nie tak.