Problem. Wieża - PC


(Lo0ol) #1

Mam wieże Panasonic. Ma wejscie aux. Chce podłączyć do niej mojego PC. Karta dźwiękowa - Sound Blaster PCI 128. Mam przedłużacz minijack rozgałęźnik na 2 wejscia chinch - out minijack. i 2 kable o zakończeniach RCA (chinch). Nie wiem tylko jak to podłączyć żeby działało. Bo próbowałem do aux i ustawic aux ale głośniki wieży nie grały. Co gdzie podłączyć i jak. Czy są potrzebne jakieś programy. Proszę o dokładny opis i pomoc. Dzięki z góry. Jeśli wiecie co jest nie tak. Pomóżcie.


(Adrian) #2

najlepiej jak masz kabel z jednej jack (do kompa) a z drugiej chinch i podłączasz do wieży i robisz w wieży na aux i powinno na 100% chodzić...


(Lo0ol) #3

No tak ale w wieży mam 2 wejście do AUX L i R i tam trzeba podłączyć? czy w inne wejscie o ktorym nie wiem. Podłączałem w kompie jacka w wieży do AUX ustawiałem na aux ale nie działało. Dlatego nei wiem co jest nei tak.


(Adrian) #4

no chinche masz 2 więc w wieży wkładasz czerwony (najprawdopodobniej) do czerwonego i jaki tam masz jeszcze (czarny, żółty, biały) do drugiego i powinno chodzić po przestawieniu w wieży na aux, chyba że coś się w wieży "popsuło".... sprawdzałem takie rozwiązanie na chyba około 10 wieżach i zawsze chodziło...


(Lo0ol) #5

działa tylko strasznie buczy ;> tzn jak nic nie gra. co z tym zrobic?


(Adrian) #6

podejrzewam że to zależy od jakości wykonania kabla... sprawdź go dokładnie ... może kup nowy (taki metrowy około 5 zł powinien kosztować)