Problem Windows

(Krenziolek) #1

Witam Proszę o Pomoc !!

Tak jak w temacie mam problem z Windows-em zaczeło się od Visty (bo musiałem kupić z nią komputer ) Co prawda kupiłem sam komputer bez oprogramowania (ponieważ posiadam Windowsa ze starego komputera) Ale miałem już zainstalowaną Viste na komputerze jak go kupiłem wszystko było ok jakieś 2 tygodnie i później zaczeły się problemy z kompem a mianowicie chodzi o to że system mi padł więc pomyślałem dobro moje bo w końcu mogę zainstalować Windowsa XP coż tak tylko myślałem bo od tamtej pory zaczeły się problemy wogólę z komputerem (zawieszanie się systemu ,nie wykrywał mi dysku , problem z plikami , sterownikami i co dziwne problem systemowe) więc robiłem format instalka nowego systemu aż do dzisiaj (przeszedł chyba z 6-ść instalek świeżej kopi systemu) postanowiłem się poradzić was co to może być posiadam komputer dane:

Windows XP Personal dodatek Servic Pack 3 (orginalny nośnik)

Intel® Core2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz procesor

ASUS P5KC płyta główna

ATI Radeon 4850 512MB karta graficzna

4GB DDR2 RAM

560GB HDD

a problem polega na tym że komputer po włączeniu długo się uruchamia a jak już się uruchomi to nie raz jest tak że zawiesza się na chwile i zaraz odwiesi się i tak cały czas, pobrałem Servic Pack 3(bo nośnik CD systemu posiada SP2) wszystkie uaktulnienia ,windows defender, F-Secure 2009 a później włączyłem neta aby sprawdzić (bo myślałem że to wirus) i dalej to samo??????? We właściwościach systemu pisze że posiadam 3.25 GB ram a posiadam ich 4GB Czy to może być jakiś wirus czy nie zgodność systemu ??????? teraz już mi czyta dysk wszystko jest ok ale dalej jest zmulony (muszę długo czekać aż jakaś aplikacja się odpali) a tak być chyba nie powinno przy standardowych aplikacja np mój komputer itp.

Aha dodam jeszcze że windows jest zainstalowany na partycji D a nie na C choć jak instalowałem dałem na instalacja partycji C Proszę o pomoc doradzić co w takiej systuacji mam zrobić dziękuję z góry za odpowiedz pozdrawiam

(Kamil321) #2

Zwykły 32-bitowy xp nie zaadresuje 4GB tylko 4-pamięć graficzna-pamięć innych podzespołów czyli w tym wypadku 3,25...

Do tej Visty która była zainstalowana masz klucz? Najlepiej byłoby zainstalować mimo wszystko Viste 64-bit...

(Krenziolek) #3

No właśnie nie mam ani klucza ani Visty (bo kupiłem bez systemu operacyjnego komputer) kurcze gościu u którego kupowałem komputer powiedział mi że Windows XP jest wydajniejszy niż Vista (szybszy do gier/programów) dla tego nie kupowałem zestawu z Vistą bo posiadam XP-ka a mógłby mi ktoś doradzić co mam w tej sytuacji zrobić ? kupić Viste czy da się zoptymilizować mój system do normalnego stanu ?????? jeszcze poszukam na płytach bo kiedyś jak kupowałem laptopa miał też Viste i przed wykasowaniem nagrałem na płycie instale Visty ale jeśli mogę cos zrobić bez niej prosze o pomoc

P.S zapomniałem się zapytać moja siostra ma Viste na laptopie ale nie dostała żadnej płytki bo sprzedawca powiedział że jest zaistalowana na koputerze istalka Visty wrazie czego może ktoś mi powiedzieć czy moge jej użyć do instalacji na moim komputerze i w jaki sposób pozdrawiam

(Andrewdz) #4

Proponuję nie instalować F-Secure 2009!

(Phobos64) #5

Owszem jest, na ukrytej partycji na dysku twardym i raczej jej nie zainstalujesz, pominę kwestie moralne.

Co do ramu, wyłącz pamięć wirtualną i sprawdź :wink: Co prawda system 32bit nie powinien zobaczyć więcej, ale sprawdzić nigdy nie zawadzi. Co do Visty64 nie jest tak źle jak piszą, fakt brakuje czasem właściwej wersji sterownika (już coraz rzadziej) i są problemy z niektórymi aplikacjami ale wszystko idzie ku lepszemu. Warto pamiętać, że programy wykorzystujące 64bitową architekturę procesora działają znacznie szybciej (50-80%).