Problem wydajnościowy przy włączaniu PC

To małe okienko, to z mojego programu płatnego Total Uninstall. W nim zarządzam usługami, zaplanowanymi zadaniami, programami i nie tylko.
To na pierwszy rzut oka w błędy w Addition.
Jeszcze sprawdzisz w systemowych usługach plug and play, czy uruchomiona.
Masz dużo problemu ze steam:
Znalezione w necie:
Snap494

Czyli przez fortnite którego nie mam na dysku mam problemy z kompem ? Haha, kiedyś rzeczywiście miałem ale robiłem też formata

No to jak nie instalowałeś po formacie to na 99% nie.

Ale steama mam to może z tym coś muszę zrobić ?

No tak, dziwne - zrobić formata. To jakby strzelić focha, gdy jakieś sterowniki „sie nie wyrzucały” i są w konflikcie po instalacji.
Systemowej partycji nie formatuje się, chyba, że programem live jakimś gpartedem usuwa się partycje C i inne. Dane można wrzucić do folderów i zapakować na hasło i do google drive. Wszystko się usuwa choćby gpartedem, potem tworzy partycję systemową tylko sporą, bo znów będzie musiała obsługiwać gry jakieś, choćby rozrzucone potem na innych patycjach.
Po utworzeniu nowej na system - Formatuje się w systemie plików NTFS i przydziela literkę C. Na tak wyczyszczonej partycji instaluje się system, dociąga sterowniki, tworzy kolejne partycje z pozostałego miejsca, z poziomu windows, partycje formatuje się i można dane wrzucać, przywracać z chmury.
To jest „jodyny” sposób na porzucenie wirusów i problemów wykraczających poza ludzkie ograniczenia i pojmowanie.
Czysta instalacja - to jest właśnie to, po formatowaniu systemowej partycji i niepozostawieniu pozostałości na innych partycjach.
Proszę @iJuliusz - przyjrzyj się temu pobojowisku po „formacie”.

1 polubienie

Rozumiem, czyli najlepszym wyjściem będzie zrobić całkowitego formata i wgranie na nowo widnowsa.

Czekaj. Nic nie na szybko - @iLuliusz przyjdzie z pracy, to zabacy… To spec.
Może wyrzuci wirusa, o czym świadczy przerwanie skanowania defenderem i pomoże posprzątać po fortnite. Zawsze warto powalczyć, nie poddawać się łatwo.
Już przerzuciłem temat do Bezpieczeństwo
Pytanie - czy podkręcałeś procek do fortnite kiedyś i czy z powrotem wróciłeś na domyślny i dopiero wtedy robiłeś nakładkę instalacji windows?, Czy ten stan ustawienia podkręconego procka pozostał?

  1. Skan następującymi programami (z załączeniem logów):
    AdwCleaner — Bezpłatne narzędzie do czyszczenia i usuwania adware | Malwarebytes
    https://www.emsisoft.com/en/tools/emergencykit/

  2. Windows Defender możesz zmienić na Kaspersky Free Cloud → Kaspersky Free Antivirus – Cloud Antivirus for all Devices | Kaspersky

  3. Sterownik graficzny NVIDIA

  • W przypadku problemów ze sterownikami zalecane jest usunięcie sterownika graficznego w trybie awaryjnym (bez obsługi sieci lub z wyłączoną usługą Windows Update) programem DDU. Przed przystąpieniem do deinstalacji należy pobrać najnowszą wersję sterownika ze strony producenta, wykonać kopię zapasową i wyłączyć osłony antywirusowe (lub dodać DDU do wyjątków). Po prawidłowym usunięciu i uruchomieniu ponownym urządzenia przystąpić do instalacji, odznaczając komponenty dodatkowe (np. GeForce Experience).

  • Oficjalne sterowniki | NVIDIA

  • Display Driver Uninstaller Download version 18.0.6.0

  1. Uruchom menadżer zadań, w zakładce uruchamianie wyłącz wszystkie programy z autostartu z wyjątkiem oprogramowania antywirusowego.

5 Aby dostosować efekty wizualne w systemie Windows:

  • W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg wydajność, a następnie z listy wyników wybierz pozycję Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows.
  • Na karcie Efekty wizualne wybierz opcję Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności > Zastosuj. Zostaw włączone wygładzenie czcionek ekranowych, zachowanie kompozycji, pokazywanie miniatur zamiast ikon i animacje zamykania okien.
  • Uruchom ponownie komputer i zobacz, czy działa on teraz szybciej.
  1. Programy i pozostałości po nich możesz usunąć → Geek Uninstaller - Download.

Po wykonaniu tych czynności wrzuć nowe logi FRST i Addition dla @iJuliusz.

matko boska, nie zaczynaj od wyłączania usług! Skąd ta uparta mania? Wszystkim działają takie same zestawy usług, więc jakie jest uzasadnienie żeby tworzyć mniej a nie bardziej obsługiwany scenariusz, dla którego będzie mniej wyników w Google?
Skupmy się na znalezieniu prawdziwego powodu, a nie optymalizowania 0.0000000004% rozruchu, bo Zaplanowane Zadanie Aktualizacji Map Drogowych jest „brzydkie” i nie było go w Windows 95, więc jest „zbędne”.

Podstawowe helpdeskowe podejście: im mniej dziwactw tym lepiej. Nie przestawiaj efektów wizualnych na odrażające, nie wyłączaj usług tak, jakby to był sprzęt z promocji z 2007. Nie twórz scenariuszy, na których zna się mniej osób ( i które wyglądaja ohydnie).

Zainstaluj “Windows Performance Toolkit” z Windows 10 SDK.

1 polubienie

Mam wrażenie, że przez te wszystkie psuedo porady „ekspertów” prędzej na tym forum można sobie popsuć komputer, niż go naprawić.
Wyłączanie usług systemowych, instalowanie jakichś badziewnych uninstallerów, zmiana efektów wizualnych jak za czasów visty.
Dramat…

Chyba @iJuliusz :smiley:

Część wskazówek znajdujące się na stronie pomocy technicznej Microsoft - to nie moje wymysły.

DDU jest znanym i rekomendowanym narzędziem na wielu forach (np. Blizzarda). Nie zalecałem nigdzie wyłączanie żadnych usług systemowych (menadżer zadań i zakładka uruchamianie, to nie to samo co msconfig.exe z licznymi usługami systemowymi).

Grafiki vidii nie trzeba odinstalowywać. Pobiera się najnowszy sterownik i uruchamia. Można odznaczyć experience. Zaznacza się Czystą instalację i instaluje. Instalator sam usunie poprzedni sterowniki i pozostałości, zrobi restart i zainstaluje nowy bez experience. Odinstalowanie nvidii programem usuwającym pozostałości, to niepotrzebne. To totalne uwalenie systemu.

Trzymajcie się tematu, że trzeba uwolnić system od problemów. Ze sterownikami nvidia można poczekać, a przecież nie zmieniłyby sytuacji w systemie.

Jak autor uwalił poprzednio system - mógł być w trybie gry i musiał instalować nakładkę systemu, to nie musiało wszystko grać. Są usługi i zadania, które muszą być włączone, żeby normalnie komputer funkcjonował i instalowały się aktualizacje.
Poczekać na @iJuliusz Juliusz.

Nic się z podkręcaniem nie bawiłem, zamieniłem te adblocki w chrome, odinstalowałem też epica i yprac bo nie jest mi to potrzebne, zaraz jeszcze przeskanuje programem.

Miałem to samo z komputerem, w którym był tani dysk SSD. Jak odpalał się Windows Update to komputer nie nadawał się do użytku. Te tanie dyski SSD się zatykają na prostych czynnościach. Zostaje przeczekać ścinki do momentu, aż Windows się „ułoży”. Nie mam pojęcia co ten Windows czasem odpala, że jest taki problem.BX500 nie są jakimiś super dyskami. Taniocha, której osobiście będę chyba unikał.

A co do ubijania procesów i zmieniania kompozycji wizualnych.

Halo, koledzy. Mamy 2021 rok, a nie 2004 i sprzęt z bazaru… Wywalanie usług bez logicznych podstaw to proszenie się o awarię systemu. Skończcie z tym stetryczałym podejściem, naprawdę.

Dokładnie tak.
Ja tylko dodam, że mam BX500 i obecnie grzeje miejsce w starym laptopie po wymianie HDD, bo do współczesnego sprzętu się nie nadaje.

Po zapisaniu kilku GB transfer spada do 7MB/s(!) i cały dysk zamula niemiłosiernie.
Zaskakujące, że niewiele osób w internecie należycie opinuje ten konkretny model dysku.

W takim razie jaki dysk możesz polecić?

Z drugiej strony ten dysk ma raczej pozytywne opinie i zaznaczam że sprawdzałem go HDtune i o żadnym problemie tam nie było mowy…

Bo pewnie kupują „MX500” i może nawet sprawdzają czy w tym nie podmienił producent części na tańsze.

Z SSD SATA na ten moment to MX500, ale nie mam pojęcia czy czegoś tam już nie kombinują. Mam jeden u siebie i nie narzekam, ale służy jako magazyn na gry więc nie ma czym się zatkać.

Zrobiłem całkowitego formata i wszystko śmiga :slight_smile: Dziękuję wszystkim za pomoc.