Problem x SATA II na Płycie Głównej

Witam. Problem dotyczy gniazdek SATA II na płycie GIGABYTE P67A-UD3. Otóż 1-wszy HDD - Samsung 500GB na którym chodzi Win7 jest podłączony do SATA III(Master) - działa ok, drugi HDD - Seagate 250GB jest także podlączony do SATA III i działa ok, ale gdy już go podłącze do jednego z 4 gniazdek SATA II na płycie to wogóle mi go nie wykrywa w Biosie, a jak wykryje z to z jakims błędem albo działa strasznie wolno, dodam również że kombinowałem na różne sposoby z zworkami. Z Napędem DvD tak samo, gdy go podłącze do SATA III działa prawidłowo, ale gdy podłącze do SATA II wyskakuje juz błąd w Biosie, czasem go wykryje, ale w indzie po kilku sekundach znika. Musze skożystać z jednego z czterech slotów SATA II na płycie gdyż mam 3 napędy (2 x HDD + napęd DvD). Slotów na SATA III mam tylko dwa. Dodam również że wyczytałem gdzieś ze pewien 5% płyt GIGABYTE P67A-UD3 po dłuższym użytkowaniu (mam ją pół roku dopiero) ulega awarii SATA II… Bardzo proszę o jakąkolwiek radę. Pozdrawiam

PS. odłączyłem także taki mały biały zworek z Seagate 250GB który ograniczał transmisje danych do 1,5 GB/s. Kabelki SATA 100% sprawne.

Komputer:

Zasilacz - CORSAIR TX 650W

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge

Karta Graficzna - Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample

Pamieć - Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

1 HDD - Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MB (HD502IJ)

2 HDD - Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA2 (ST3250410AS)

Napęd DvD - Samsung S223C