Problem- Xbox i malutkie ryski na płytach

(Diabloclone) #1

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział, ale może ktoś mi pomoże głównie chodzi tu o czytnik płyt w xboxie :).

Otóż, mój xbox 360 stoi w pionie, gry instaluje na dysku (i płyta w sumie kręci się tylko gdy włączam bądź wyłączam grę) a czasami na płycie powstają malutkie ryski widoczne tylko pod bardzo mocnym światłem, nie mogę ich uchwycic aparatem. Tutaj przedstawiam jak mniej więcej te ryski wyglądają, oczywiście powtarzam są one malutkie, palcem nie da się ich wyczuc ale jednak powstają. Obrazek: http://zapodaj.net/ffa976c0dc89.jpg.html

Jest ich więcej przedstawiam kształt tych rysek.

Konsola stoi na miekkim dywanie nie jest za bardzo stabilna, czy to przez to ? czy może przez zwykłe wkładanie płyty do pudełka bądź napędu ?

Teraz konsole postawiłem na panelach stoi stabilnie.

(Szymszejdi) #2

Z tego co czytałem to Xbox podobno lubi czasem porysować płytki, jednak jeżeli są tak drobne jak mówisz to równie dobrze mogły powstać od normalnego korzystania z płyt. Moja 360 nie rysuje jednak płyt, w każdym razie nic takiego nie zaobserwowałem

(Diabloclone) #3

No tak jak pisałem, xbox stał na miękkim podłożu w pionie, ale nie wiem czy to mogło byc powodem. Na płycie nie powinno byc żadnych rys wszystko wkładam delikatnie czy do pudełka czy do napędu xboxa, płyta "rusza" się w napędzie tylko podczas instalacji czy uruchamiania gry. Nie dawno położyłem xboxa na twardym podłożu też tak jak był czyli w pionie.

EDIT.

No nic na razie nie zaobserwowałem niczego gdy xbox stoi na twardej powierzchni, trudno mi zapamiętac gdzie są wszystkie ryski i spostrzegnąc nową, może nagram audio cd, pozgrywam parę razy na dysk muzykę i zobaczymy czy będzie jakaś ryska. Trochę mnie to denerwuję, ponieważ dbam o płyty a tu jednak powstają takie ryski, nie wiem czy z takimi ryskami płyta jeszczę uchodzi jako stan bardzo dobry, są nieodczuwalne te ryski ale jednak są... ahh nie wiem może jestem jakiś przewrażliwiony na to wszystko. Proszę o udzielanie się w temacie, może ktoś miał taki przypadek ?

-- Dodane 25.06.2009 (Cz) 20:56 --

Nikt nie zna odpowiedzi :frowning: ?