Problem z abonamentem ORANGE

Witam, dzisiaj wziąłem abonament ORANGE dokładnie PELIKAN tzn SMS mam tam w abonamencie 59.90 150 min, 4000 SMS do ORANGE 800 do wszystkich i niby w ORANGE sms za free, FACEBOOK też za darmo i teraz patrze a za połączenie z internetem mam juz naliczone 10.20zł, minut mam 52.20, a SMS tylko 1043… nie rozumiem o co chodzi może ktos wytłumaczy?

Doczytaj w regulaminie w jaki sposób ten FB jest za darmo

Może być tak, że tylko przez przeglądarke, a jeśli wejdziesz przez aplikacje FB to dane będą naliczane

Zadzwoń do BOK

no okej nie wazne z tym FB tylko dlaczego np nie mam takiej ilosci minut i sms jakie powinienem mieć

Nie rozumiem o co Ci chodzi , wygadałeś w okresie rozliczeniowym 52 min i napisałeś 1043 smsy . W związku z tym ze smsy są zamiennie czyli 4000 do Orange albo 800 do wszystkich to mogło tyle wyjść . Należy też sprawdzić czy okres rozliczeniowy trwa już pełny m-c . Pozdrawiam

Jeżeli dzisiaj wziął to raczej nie trwa pełnego miesiąca… pomijam już wypisanie SMSów w tak hurtowej ilości :smiley: pawel_f , przeczytałes w ogóle pierwszy post… bo to ja nie rozumiem o co Ci chodzi :stuck_out_tongue:

Jeśli dzisiaj podpisałeś umowę to naliczono ci minuty/smsy do końca okresu rozliczeniowego (powinieneś mieć mniejszy abonament przez to) od następnego okresu rozliczeniowego będziesz miał właściwą liczbę minut. (np. twój okres rozliczeniowy zaczyna się 1 a kończy 30 a umowę podpisałeś 15 to zostanie naliczona tylko połowa minut i połowa abonamentu)

Zajrzyj do umowy i do regulaminu.

A co do FB, a wchodzisz normalnie przez facebook.com czy 0.facebook.com ?

Przy tym drugim nie powinno pobierać opłaty.

pozdrawiam

W menu masz aplikacje ‘Społeczności’ - tam masz za darmo.

Minuty i sms’y zwiększają się chyba po 3cim miesiącu.

dzięki mPiter!

własnie ta “społeczność” tyle mi pobrała…

Płaci pełny abonament a dostaje ‘normalną’ ilość minut dopiero po trzecim miesiącu ? Sorry, ale dla mnie to jest bezsens tysiąclecia!

Ja tak miałem w Pelikanie 1. Teraz są już dwójki.

Na początku miałem 200sms i ileś tam minut, a potem 300 sms i proporcjonalnie więcej minut.

Na chłopskie rozumowanie jeśli masz mniejszą ilość minut/smsów niż zadeklarowane powinieneś płacić mniejszy abonament.

Jeśli jest tak jak mówisz, to Orange faktycznie jest bandą złodziei i naciągaczy.

mam jeszcze jeden problem w domu mam WIFI i chcialbym korzystać z niego lecz w jaka kolwiek wejde aplikacje to najpierw włacza mi sie GPRS a nie pyta o WIFI… kiedyś w n95 miałem takie coś ze najpierw mnie pytał o WIFI teraz jest zupełnie inaczej macie jakąś radę by nie łaczyło mnie od razu z GPRS?

jaki to telefon?

C7 nokia

Ustawienia>łączność>ustawienia>Wyk.dan. we własn. kraju> cztery opcje do wyboru:

-automatycznie

-tylko sieć macierzys.

-zawsze pytaj

-tylko sieci WLAN

Zaznaczasz “zawsze pytaj”.