Problem z ACDsee

Program bardzo wolno porusza się między katalogami, oraz bardzo długo wraca po przeglądaniu zdjęcia na całym ekranie, do miniatur wszystkich zdjęć.

Problem wystąpił nagle i nie mam pojęcia dlaczego. Moja wersja to ACDsee Pro.

Proszę o pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=5&id=1337

ten program powinien załatwić problem.Polecam

Dziękuję, ale zapłaciłem za swój program i chciałbym go w pełni wykorzystać.

Czyli jednak czasami nie warto przepłacać, skoro nie widać różnicy :slight_smile:

A do rzeczy… ACDSee lubi miewać kłopoty z bazą danych zawierającą informacje o obrazkach - zrób kompaktowanie, albo nawet - jeżeli niespecjalnie korzystasz z tagów i innych tego typu funkcji - usuń i utwórz na nowo.

Właśnie sprawdziłem program polecany w poprzednim poście … faktycznie doskonały, mój nadal nie działa prawidłowo.

ACDSee używałem w czasach kiedy to jeszcze była naprawdę szybka przeglądarka plików graficznych i mały program, więc nie jestem jakimś tam wielkim specjalista od tego programu ale…

  • jeżeli skompaktowałeś (lub nawet utworzyłeś na nowo) bazę danych i nie pomogło - odinstaluj lub chociaż wyłącz wszystkie wtyczki, których nie używasz, typu podgląd pdf, czcionek, plików video i audio, plików cad itp, itd,

  • wyłącz wyświetlanie miniaturek plików video w panelu miniatur

  • włącz opcję (filtr) pokazujący tylko pliki graficzne w w/w panelu zmniejsz jakość miniaturek

Jeżeli wszytko powyższe (oraz to na co ew. wpadniesz sam) zawiedzie - pora przejść do planu B ;), czyli pora na skorzystanie z praw jakie przysługują posiadaczowi nietaniego w końcu programu. na acdsystems.com jest forum użytkowników. Swego czasu działało nawet dość prężnie i miało kilu użytkowników chętnie i często pomagających innym. Bywali tam też autorzy softu.

No i zostaje jeszcze mail do działu pomocy technicznej programu.

Dziękuję bardzo.