Problem z acrobat reader Poradzcie!

Mozesz sprubowac to zrobic program do rozpoznawania tekstu tzw. OCR. Programam tego typu sam m.in. FineRead, Recognita, ktorys z tych dwoch ma mozliwosc czytania tekstow z pdf’ow

A po co skaner i recognita poczawszy od offica 2000 można zainstalować wtyczke do worda odzytującą i pozwalajacą edytować pdf. Pozdrówka:)

Niestety zakodowanego *.pdf tam nie otworzysz. Sajmon dał dobrą radę - ja tylko w uproszczeniu - polecam zamiast drukowania:

  1. Zmienić rozdzielczość ekranu na max.

  2. Print Screen

  3. Wkleić w jakimś programie do obróbki bitmap (PhotoShop, PhotoPaint)

  4. Zapisać i użyć jakiegoś OCR’a

Fiesta…powiedz mi gdzie w pakiecie Office,mogę znaleźć tą wtyczkę :?:

W pakiecie Office na pewno jej nie znajdziesz Musisz ją dopiero zainstalować Szukaj w necie lub w pismach komputerowych na pewno gdzieś znajdziesz ja już nie pamietam skad instalowałem. Powodzenia.

Jest coś takiego (w wersji beta), nazywa się ScanSoft PDF Converter. Pisaliśmy o tym w kwietniu http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=355.

Ściągnąłem ten program…spełniłem wszystkie formalności wymagane przez producenta…zainstalowałem…i nici…Word XP nie pozwala nic zrobić z plikami w formacie Pdf…może coś zrobiłem nie tak ??

Dajcie znać jak ktoś sobie z tym programem poradził019.gif

Osobiście Ci nie pomogę bo nie instalowałem tego plugina (wiedziałem tylko, że coś takiego istnieje) - widać służy on tylko do eksportu do PDF…

Jeżeli chcesz wyedytować plik w PDF’ie to możesz spróbować zaimportować go do CorelDRAW (niestety za darmo jest tylko wersja testowa) - testowałem coś takiego w CorelDRAW Essentials (okrojona 9-ka) i jakoś to działa. Może w testowej 11-ce będzie lepiej.

Można też spróbować Corel WordPerfect 11 - posiada wsparcie do PDF ale nie wiem czy pozwala na otwieranie i edycję tych plików czy tylko na eksport.

Dzięki za rady…na szczęście nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci…chciałem poprostu ten program wypróbować…ale mam nadzieję że mimo wszystko ktoś da znać,czy ta nakładka faktycznie działa z Wordemnew004.gif

A jak nie wtyczka to darmowy converter PDF2Doc 1.01 do pobrania ze strony http://www.palmgear.com/index.cfm?fusea … rodid=3046. Pozdrówka :smiley: :smiley: :smiley:

Otworz Acrobat Reader.

(Pisze angielskie komendy)

Wybierz “Edit>Select All”"

Nacisnij klawisz"V" by wybrac text

Prawa mysz wybierz “Copy”

Poczekaj az skopjuje

Otworz Worda i zrob Paste

Formatowanie jesli tkst jest wielo kolumnowy trzeba recznie poprawic.