Problem z acrobat reader Poradzcie!


(system) #1

Mozesz sprubowac to zrobic program do rozpoznawania tekstu tzw. OCR. Programam tego typu sam m.in. FineRead, Recognita, ktorys z tych dwoch ma mozliwosc czytania tekstow z pdf'ow


(fiesta) #2

A po co skaner i recognita poczawszy od offica 2000 można zainstalować wtyczke do worda odzytującą i pozwalajacą edytować pdf. Pozdrówka:)


(system) #3

Niestety zakodowanego *.pdf tam nie otworzysz. Sajmon dał dobrą radę - ja tylko w uproszczeniu - polecam zamiast drukowania:

  1. Zmienić rozdzielczość ekranu na max.

  2. Print Screen

  3. Wkleić w jakimś programie do obróbki bitmap (PhotoShop, PhotoPaint)

  4. Zapisać i użyć jakiegoś OCR'a


(Madafaker) #4

Fiesta...powiedz mi gdzie w pakiecie Office,mogę znaleźć tą wtyczkę :?:


(fiesta) #5

W pakiecie Office na pewno jej nie znajdziesz Musisz ją dopiero zainstalować Szukaj w necie lub w pismach komputerowych na pewno gdzieś znajdziesz ja już nie pamietam skad instalowałem. Powodzenia.


(Krogulec) #6

Jest coś takiego (w wersji beta), nazywa się ScanSoft PDF Converter. Pisaliśmy o tym w kwietniu http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=355.


(Madafaker) #7

Ściągnąłem ten program...spełniłem wszystkie formalności wymagane przez producenta...zainstalowałem...i nici...Word XP nie pozwala nic zrobić z plikami w formacie Pdf...może coś zrobiłem nie tak ??

Dajcie znać jak ktoś sobie z tym programem poradził019.gif


(Krogulec) #8

Osobiście Ci nie pomogę bo nie instalowałem tego plugina (wiedziałem tylko, że coś takiego istnieje) - widać służy on tylko do eksportu do PDF...

Jeżeli chcesz wyedytować plik w PDF'ie to możesz spróbować zaimportować go do CorelDRAW (niestety za darmo jest tylko wersja testowa) - testowałem coś takiego w CorelDRAW Essentials (okrojona 9-ka) i jakoś to działa. Może w testowej 11-ce będzie lepiej.

Można też spróbować Corel WordPerfect 11 - posiada wsparcie do PDF ale nie wiem czy pozwala na otwieranie i edycję tych plików czy tylko na eksport.


(Madafaker) #9

Dzięki za rady...na szczęście nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci...chciałem poprostu ten program wypróbować...ale mam nadzieję że mimo wszystko ktoś da znać,czy ta nakładka faktycznie działa z Wordemnew004.gif


(fiesta) #10

A jak nie wtyczka to darmowy converter PDF2Doc 1.01 do pobrania ze strony http://www.palmgear.com/index.cfm?fusea ... rodid=3046. Pozdrówka :smiley: :smiley: :smiley:


(Sijua) #11

Otworz Acrobat Reader.

(Pisze angielskie komendy)

Wybierz "Edit>Select All""

Nacisnij klawisz"V" by wybrac text

Prawa mysz wybierz "Copy"

Poczekaj az skopjuje

Otworz Worda i zrob Paste

Formatowanie jesli tkst jest wielo kolumnowy trzeba recznie poprawic.