Problem z ActiveX w IE7

(Szarex2 0) #1

Rzecz jest taka:

Zainstalowem świeżutkiego Windowsa XP Home. Jeszcze przed podłączeniem do innternetu zainstalowałem program XP-AntiSpy 3.96-2 z płytki KŚ Ekspert. Niestety z rozpędu machnąłem sobie wyłączenie Active-X w IE poprzez ten właśnie XP-AntiSpy. Po podłączeniu do netu ściągnąłem z waszej strony IE7 zainstalował się ładnie. Potem wszedłem przez IE7 na stronę http://windowsupdate.microsoft.com/ i zobaczyłem coś takiego:

Próbowałem włączyć ActiveX w XP-AntSpy ale po aktualizacji IE cała sekcja dotycząca IE wyparowała gdzieś. Co robić?

(Lasinski Jacek) #2

w tym teksie jest mowa o tym że strona windows update, powinna być dodana do zaufanych stron www w programie IE. i potem jest instrukcja jak to zrobić.

(Agatonster) #3

Próbowałeś odinstalować XP-AntSpy, przeczyścić rejestr i ponownie zainstalować ? - może sekcja się ujawni...

Pozdrawiam

(mysz 1) #4

W IE7 w narzędziach jest opcja ''Zarządzaj dodatkami'',tam można dodać Active-X [włącz - wyłącz]

(Szarex2 0) #5

mysz 1, tak też zrobiłem - pogrzebałem w ActiveX w IE i poszło.

Co do XP-AntiSpy to jego odinstalowanie chyba niewiele by dało, wyłączone funkcje były by dalej wyłączone :slight_smile:

(Agatonster) #6

Oczywiście - ale sugestia (być może błędna) szła jednak w innym kierunku...

Tyczyło to tego fragmentu - sekcja IE to nie tylko opcja Wyłącz kontrolki ActiveX - ten punkt jest jednym z 11 w tej sekcji.