Problem z aktualizacją Systemu XP Home

Mam problem. Pożyczyłem sobie od taty orginalnego windowsa XP Home i go zainstalowałem. Gdy włączam kompa od nowa wyskakuje mi komunikat że za 30 dni muszę aktualizować system. A co będzie jeśli go niezaktualizuje? Pomóżcie

Nie zaktualizować tylko aktywować. Jeśli nie aktywujesz, system przestanie działać.

Raczej nie dostaniesz porady bo Windowsa się kupuje a nie pożycza.

A jeśli go aktywuje?

A da się go zrobić piratem??

Jak go aktywujesz to będzie działał, ale jeśli jest zanistalowany na więcej niż na jednym PC to jest to piractwo, chyba że jest to wersja BOX :slight_smile:

Witam.

Jeśli aktywujesz system to będziesz mógł po prostu z niego korzystać po wsze czasy;)

Ja bym Ci jednak radził zakupić sobie nowego xp, to koszt ok 230 złotych np. w Vobisie.

Nie radziłbym się bawić w cracki bo owszem, takowe istnieją ale ich żywotność jest zwykle chwilowa…i pewnego pięknego dnia, może się okazać że gdy włączysz kompa to jedyną czynnością jaką będziesz mógł wykonać to będzie zakupenie oryginału.

Owszem, jest crack który na razie z niewiadomych przyczyn nie został jeszcze że tak powiem zmiażdżony przez potentata, ale to kwestia czasu.

Czego dowodem jest to iż jest to któraś z kolei wersja tego cracka, czyli wcześniejsze zostały ładnie unicestwione, co z pewnością czeka i aktualną wersję.

Więc jeśli nie chcesz kiedyś zastać kompa z systemem nie do użytku, polecam zakupić oryginalną wersję systemu.

Jeśli na chwilę obecną jest to dla Ciebie nie możliwe, to na ten czas możesz skorzystać z darmowej alternatywy w postaci linuksa:)

Istnieje również inna mniej powszechna opcja aktywowania xp (visty również), nie wymagająca użycia żadnych cracków, ani czarowania gościa z infolini M-softu, lecz jest ona już bezczelna do bólu i nie będę jej opisywał na łamach forum, bo pewnie zechcę sobie jeszcze czasami tutaj coś bazgrnąć;-) a ban może mi to skutecznie uniemożliwić.

Pozdrawiam:)

ok dzięki :smiley:

A czy ten am problem miałbym z XP Profesional?

Niestety, proces aktywacji jest taki sam dla każdej edycji Windowsa XP (Home, Pro, x64, z SP1, z SP2, z SP3, itp.)

Zmiany w aktywacji dotyczą tylko tych cracków - słowem im starsza wersja XP, tym większa szansa, że crack będzie działał. SP2 np. blokował ileśtam najczęściej używanych kluczy do aktywacji XP i analogicznie inne poprawki, aktualizacje systemu, itp. też będą blokować wszelkiego typu tricki, cracki. Osobiście mam oryginał, więc nie orientuję się jak sprawa stoi obecnie z zabezpieczeniami Microsoftu. Co do Twojego pierwszego pytania:

[domyślam się, że pytałeś się o aktywację]

Otóż zauważyłem na wirtualnej maszynie - po upłynięciu 30 dni, po włączeniu kompa wyskoczy kmunikat przy logowaniu “System Windows potrzebuje aktywacji. Czy chcesz dokonać jej teraz ?” czy coś w tym stylu i dwa przycicki do wyboru:

“Tak, aktywuj teraz” oraz “Nie, wyłącz komputer”. Wybierasz pierwszy, zobaczsz tapetę (ale bez ikon, menu start, niczego poprostu sama tapeta), a na niej okno aktywacji systemu. Klikniesz anuluj w tym oknie, albo wybierzesz opcję (w poprzednim komunikacie) “Nie, wyłącz komputer” - stanie się to samo, chyba wiesz już co. Można tylko wejść na administratora w trybie awaryjnym, ale chyba są jakieś ograniczenia (pewien nie jestem), w każdym razie na admina się na pewno zalogujesz (sprawdzone przeze mnie) - co pozwoli zrobić kopię plików przed ewentualną nową instalacją systemu.

Ja osobiścię zalecam legalizację systemu - w 100% sprawna metoda i śpisz spokojnie, nie zastanawiasz się, czy następnego dnia zdołasz jeszcze zalogować się do Windowsa. Pozdro :smiley: