Problem z aktualizacją systemu

Cześć!

Ostatnio, gdy system się zaaktualizował za każdym razem przy włączaniu komputera widzę komunikat “Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows” “Ukończono 0%” i kompletnie nic się nie dzieje. Cały czas jest to 0%. Po jakichś 10 minutach wyskakuje mi napis: “Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian” I po tym system zwyczajnie się uruchamia. Jak naprawić ten błąd? Chyba należałoby usunąć wadliwą aktualizację ktora powoduje ten problem. Jednak system aktualizuje się sam, dlatego ja nie wiem jaką aktualizację mam usunąć. Poniżej zamieszczam zdjęcia z ekranu obrazujące problem :slight_smile:

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3807

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3808

System to Windows 7 Ultimate x32

Zobacz w historię aktualizacji czy nie ma przy którejś komunikatu “oczekuje”, to będzie Twoja , podaj nr w razie czego.

Nie jesteś sam z tym problemem, dwa tematy niżej też jest problem z aktualizacją, trochę inny ale myślę że chodzi o tę samą, po za tym w tym drugim temacie linkuję do tematu gdzie występują oba problemy, czyli na 100% któraś łata miesza.

Co do twojego problemu to po znalezieniu tej wadliwej wejdź w: Panel starowania-> dodaj programy-> pokaż zainstalowane aktualizacje-> znajdź wadliwą-> kliknij prawym myszy-> odinstaluj, po restarcie ukryj tę wadliwą w WU.

Ja miałem to samo aż w końcu się zainstalowała ta aktualizacja :smiley:

Witaj- zobacz tek

start-panel sterowania-windows ubdate i tam zmień ustawienia-wyszukaj aktualizacje,ale pozwó mi wybrac

zobaczymy czy to coś zmieni

System mógł wpaść w tak zwane “loop update”

http://www.thewindowsclub.com/repair-fi … wu-utility

http://support.microsoft.com/kb/971058

Nie bardzo Łukasz, w pętli aktualizacyjnej system jest nie do uruchomienia, w tym wypadku system po wycofaniu zmian wstaje bez problemu.

@semtex zgadza się ,teraz właśnie doczytałem to info na stronce ms , to zapętlenie ma różne formy ,editowałem posta :wink:

słuchajcie-to dziwne w systemach z rodziny Windows…ale samo mu przeszło. Już jest OK :slight_smile: