Problem z aktualizacjami przez Windows Update i Microsoft

Od pewnego czasu mam problem z Windows XP/Vista/7. Otóż gdy próbuję pobrać jakiekolwiek aktualizacje przez Windows Update wyskakują ciągle jakieś błędy.Obecnie na Windows XP wyskoczył błąd 80070570, jeszcze przed chwilą był to błąd 80072eff. Podobnie dzieje się na innych systemach tylko kody błędów są inne. Mało tego, gdy próbuję pobrać coś ze stron Microsoftu to albo w ogóle pobieranie nie zaczyna się (Internet Explorer) albo zaraz się przerywa (Chrome). Mam internet rozdzielony przez router, więc wyłączyłem w nim wszystkie zabezpieczenia tzn. firewall, ochronę przez atakiem DoS itd. jednak nic nie pomogło. Próbowałem przez LAN i Wifi ale też nic to nie daje. Owszem przez LAN może i ściągnie się jedna aktualizacja ale potem znowu nic się nie da zrobić. Mam internet radiowy i system instalowany 15 min temu. Zainstalowałem w nim tylko avasta!, którego również wyłączałem.

Też miałem podobnie i chwilkę sobie odpuściłem, potem jakoś przeszło, wiem, że nie raz mi coś aktualizacje wyrządziły, przywracanie w czasie pomagało zawsze. Aha, i jak zainstalowałem nowy win, to wtedy miałem właśnie chwilę problemy, wyskakiwały różne kody błędów.