Problem z aktualizacjami systemu i fb

(Berberberber3) #1

Witam mam problem z komputerem, posiadam Win7. Nie działają automatyczne aktualizacje. Kod błędu 80072F8F. Wykonałem polecenia z pliku pomocy i obsługi błędu, mianowicie ściągnąłem plik naprawczy i wykonałem go. Okienko informuje, że błąd został naprawiony jednak problem nadal występuje. Ponadto kiedy chciałem porozmawiać przez wideo rozmowy Facebooka pojawił się komunikat o tymczasowej niedostępności tej usługi. Postanowiłem zainstalować go od nowa. Jednak podczas instalacji pojawią się kod błędu 0x80040880. Oba błędy związane są podobno z czasem systemu. Jednak nie potrafię naprawić tego problemu mimo, że jestem zaawansowanym użytkownikiem Windowsa i poradziłem sobie z wieloma innymi problemami. Bardzo proszę o pomoc. Dodatkowo używam Panda Internet Security 2012 jednak on nie jest problemem, bo po deinstalacji nic się nie zmieniło. MBAM nic nie wykrywa.

(errata72) #2

Uwaga

Jeśli w strefie czasowej użytkownika obowiązuje zmiana czasu na letni i zegar komputera powinien być dostosowywany automatycznie do zmian czasu, na karcie Data i godzina należy kliknąć przycisk Zmień strefę czasową, a następnie upewnić się, że pole wyboru Automatycznie dostosuj zegar do zmiany czasu jest zaznaczone.

Czy dostosowałeś się ?

(Berberberber3) #3

tak

(Bogdan_G) #4

Wpierw usługa ma być uruchomiona na automat. Potem Na panelu sterowania system włącz automatyczne aktualizacje. Możesz zaznaczyć powiadamiaj, ale nie pobieraj. Potem sprawdź dziennik zdarzeń na okoliczność uwalenia synchronizacji czasu w systemie. Chodzi o aktualizację czasu. To akurat może być winą słabej baterii bios, że nie nadąża aktualizacja czasu.

(Berberberber3) #5

dziekuje za chęc pomocy ale nie ogarnąłem nic z tego co napisałes

(Bogdan_G) #6

Chodzi o to http://translate.google.com/translate?h ... CDsQ7gEwAQ

Mozna też pobrać agenta windows update, żeby rozwiązać problem, ale ten błąd może być wynikiem, że system nie trzyma czasu. Słaba bateria biosu może być przyczyną. Dużo informacji o błędach systemu i aplikacji, znajduje się w dzienniku zdarzeń.

(Berberberber3) #7

wspominasz o tej baterii rozumiem ze jest to problem hardware a nie softa ?

(Bogdan_G) #8

Tak pierwsze pomyślałem. Miałem kłopoty z synchronizacją czasu, wysypywało błędy, a to była bateria CMOS.

(Berberberber3) #9

niestety nie udało mi się nadal rozwiązać tego problemu dodam ze nawet nie moge zainstalowac flasha nowego bo rozlacza instalacje nie moge tez przywrocic systemu do stanu z przed okresu kłopotów bo mam tlyko jednek pkt prywracania z dziaisj ;/ nie wiem co robić

-- Dodane 26.02.2013 (Wt) 17:26 --

dodam że również nie działa mi aktualizacja adobe i sprawdzanie legalnosci systemu rowniez nie moze byc przeprowadzone

występuje również coś takiego:

-- Dodane 01.03.2013 (Pt) 18:33 --

tak powinno byc przy wlaczonym bits

tak powinno byc przy wylacoznym

tak jest u mnie aktualnie

-- Dodane 01.03.2013 (Pt) 19:33 --

i nie moge grac w lola bo wyskakuje blad nieznany przy probie zalogowania (patchowanie dziala)