Problem z aktualizowaniem F-Secure Antivirus i IS 2009

Witam, mam następujący problem. Korzystam z pełnej wersji F-Secure Antivirus 2009 (z KŚ), system Windows XP SP3 na komputerze 1 oraz na drugim komputerze F-Secure Internet Security 2009 i mam problem z aktualizacjami. Na komputerze 1 aktualizacja przebiega niby bez zarzutu, ale jednak po sprawdzeniu, okazało się, że nie zaktualizowały się bazy szpiegów, natomiast na drugim komputerze, z Windows Vista SP1 (raczej nie ma to większego znaczenia) nie zaktualizowało się nic.

  1. Co do komputera na Viście, może trzeba ustawić ustawienia admina na plik odpowiedzialny za aktualizację, tylko pytanie jest takie jak on się nazywa, bo nie będę wszystkim 5000 przypisywał ustawień osobno.

  2. Co do kompa na XP może F-Secure nie wydał nowych aktualizacji dot. szpiegów ? :slight_smile:

Jak sobie poradzić z tymi problemami? Problemy z aktualizacją miałem już przy F-Secure 2008 dawno temu i niestety nic się nie zmieniło.

EDIT:

Jakimś cudem Internet Security się teraz sam zaktualizował, ale dziwne to było, bo wcześniej wyświetlał, że sprawdzono aktualizacje, ale nie pobrano … Czekam na rozwiązanie problemu z Antivirus i bazami szpiegów, bo istnieją nowsze niż te zainstalowane razem programem…