Problem z aktywacją systemu

Witam.

Mam taki problem z aktywacją systemu.

Parę miesięcy temu zakupiłem system windows xp home ediction sp 2 pl i zainstalowałem go na starym komputerze, jaki wtedy posiadałem. Natomiast parę dni temu zakupiłem nowy komputer, na starym od instalowałem system, zrobiłem format dysku i zainstalowałem system na nowym komputerze, lecz tu pojawił się problem. Nie moge aktywować systemu, bo liczba aktywacji przy użyciu tego klucza została przekroczona, czy coś takiego. Dzwoniłem do przedstawciela biura obsługi klientów, ale tam powiedzieli mi, że nic nie da się zrobić. Może tu ktoś napisze mi, czy jednak da się coś zrobić? Jeśli nie, musze jeszcze raz kupić system. ;|

Czaruś , złamałeś licencję, gdyż zainstalowałeś system Windows na drugim komputerze kiedy był on już aktywowany z danego CD-KEY.

Polecam lekturę regulaminu a dokładnie przyjrzyj się punktu 1.2

Za pewne kupiłeś system na licencji OEM, taki system jest przeznaczony na jedną płytę główną, po zmianie płyty głównej też musisz kupić nowy klucz, jedyne wyjście żebyś na nowym kompie miał legalnego Windows’a to kupić pakiet legalizacyjny.

pakiet legalizacyjny, tzn. co dokładnie masz na myśli? ile to kosztuje? itd. może jakiś link, czy coś.

Pakiet legalizacyjny - nowy klucz, ale takie pakiety są tylko dostępne dla wersji PRO.

W twoim wypadku trzeba po prostu kupić nowe oprogramowanie: Microsoft Windows XP Home PL SP3 OEM

Dobra. Dzięki.

Tutaj na marginesie dodam, że zależy na jakiego konsultanta się trafi. W pracy znalazłem (przypadkowo) kopię XP Home do której nie miałem klucza. Zainstalowałem go z kluczem z innej płyty, nie mniej jednak nie dał się aktywować, ponieważ klucz wcześniej był aktywowany. Sympatyczny Pan na linii kazał mi podać ciąg cyferek jaki system wygenerował podczas próby aktywacji. Podał mi ciąg znaczków który mam wklepać i zadziałało. Jak widać w MS też czasami można spotkać człowieka :slight_smile:

Musisz po prostu aktywować winde przez telefon, a nie przez neta, bo jest limit aktywacji systemu przez neta :slight_smile: Ale z pierwszego kompa musisz system odinstalować, aby było legalnie :).