Problem z aktywacją Visty

Jakis czas temu kupiłem Viste Home Premium 32Bit Pl ale niesety płyta mi się spaliła i po kupnie nowej nie mogę noramlnie zarejestrować tej wersji bo mam inna płyte i przy każdej nowej instalacji musze dzwonic do microsoftu podawać coś około 30 cyferek a oni podają swoje i wtedy Vista jest aktywowana. Czy mozna coś zrobić zeby nie trzeba było dzwonić? albo czy np zrobienie obrazu partycji systemowej np Notron Ghost i potem wgrywanie jej pomoze??

Zrób ghosta z czystej, ale aktywowanej instalacji i problem z głowy.

A z programami może byc obraz?

I teraz tak, zrobie obraz będzie na dysku i wszystko bedzie super ale za 3 miesiące coś się stanie i nie bede mógł włączyć visty i jak wtedy przywrócić obraz jak nie mogę wejśc na dysk?

Programy do robienia obrazów posiadają opcję wykonania dysku rozruchowego, względnie implementują taki mechanizm w samym obrazie.

Wszystko spoko tylko partycja gdzie mam system ma 30GB a używane jest 12GB jak to potem nagrac na płytke?? lub coś?

przy tworzeniu obrazu używasz kompresji i zmniejsza się rozmiar partycji

Do tworzenia obrazów partycji polecam Acronis True Image

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=31&id=1721

Programy do robienia obrazów potrafią dzielić dane na pliki zdatne do wypalenia na znanych nośnikach i kompresować je by zmniejszyć dane.

Obraz np. w Norton Ghoscie ma rozmiar taki jak dane na partycji nie zaś jak partycja. Ale z tym akurat jest różnie (raz obraz ma tyle co partycja, w innych tyle co dane na partycji), w zależności od programu.