Problem z aktywacją Windows 7 po update'cie

Witam, otóż mam problem z kompilacją 7601, która wskazuje na piractwo(?) systemu windows. Natomiast nie jest to do końca prawda. Rok temu kupiłem używanego laptopa od pewnego Pana, który naprawiał i sprzedawał tenże sprzęt. Przed kupnem dał mi normalny klucz do windowsa 7 pro , który normalnie wpisałem i przez ten rok wszystko było dobrze. Żadnych informacji o nielegalnym systemie, wszystkie aktualizacje się ściągały, po prostu wszystko było normalnie. Tydzień temu zaktualizowałem do W10 by zobaczyć jak działa. O ile sam windows mnie nie przekonał, to z licencją wszystko było dobrze. Ale dzisiaj postanowiłem wrócić do 7, bo wydawała mi się lepsza i zaczął się problem. Usunąłem jakąś aktualizację MS, która podobno powodowała problem, ale nie pomogło. Użyłem przywracania systemu - nie pomogło. Gdy wchodzę w aktualizację, widnieje napis: Wpisany klucz produktu Windows 7 Professional jest nieprawidłowy na potrzeby instalacji. Polecane było wpisanie aktualnego klucza jako zmieniony, ale wyskakuje błąd 0xC004E003. Z polecanych zrobiłem co mogłem oprócz aktywacji telefonem, bo po prostu takiej opcji nie mam ()%C2’>

No i nie wiem za bardzo co mam zrobić. Do Windowsa 10 wrócić nie mogę, bo potrzebuję klucza. Z tym też nie wiem co zrobić, bo od czasu kupna wszystko było w porządku, na innym systemie też, a przy zwykłym powrocie coś się spieprzyło i już dobrze nie jest.

Wpisz swój klucz w google wtedy szybko się dowiesz czy jest piracki.

Pan dał Ci klucz… jak? na kartce / mailem? Masz rachunek za laptopa z systemem?

Szczerze, nawet nie pamiętam w jaki sposób dostałem klucz. Jeżeli to był e-mail, to go nie mam, bo poczta usuwa mi stare pliki po pół roku. Ale wiem że była to jakaś aukcja allegro z kluczem. Natomiast sprawdzając klucz w programie i przez google wyszło, że jest to DELL OEM SLP. Jestem laikiem, więc szczerze nie wiem za bardzo co to znaczy. A laptopa mam rzeczywiście della.

Jeśli klucz jest na google, to jest piracki :wink:

Jeżeli masz legalny system to skontaktuj się z MS i wyjaśnij sprawę. W przeciwnym razie kup oryginalny system.