Problem z akumulatorem w laptopie

Hej,

Kilka dni temu zauważyłem problem z baterią w Samsung R580.

Otóż przestałą trzymać energię… naładowana bateria pozwala na max 40min pracy, po tym czasie komputer się wyłąncza… bez żadnego przejścia w stan wstrzymania czy hibernacji…

W zasobniku pojawiła się notka, że jest koniczna wymiany baterii…

Kurczę trochę to dziwne jest… Laptop ma dokładnie 13mc jest na gwarancji i nie wiem czy do serwisu nie zadzwonić… Tylko nie wiem czy przydadkiem bateri nie ma odrębnej gwarancji…

Dodam, że przy przyłączeniu pracy na akumulator komp dobiera oszczędny plan zasilania.

Wszystko zależy od tego jak korzystałeś z baterii.

Ja mam go dłużej i trzyma ponad 2h.

O ile nic się nie zmieniło - to już nie masz gwarancji na akumulator. Od jakichś 7 miesięcy.

Możesz spróbować użyć opcji kalibracji (dostępnej w BIOSie) - ale nie liczyłbym na jakieś powalające efekty. Czas sięgnąć do kieszeni …

Czemu ona się tak zużyła? Ma tylko rok! w laptopie 6 letnim bateria starcza na ponad 2.5h pracy!!

Jak laptop był podłożony do prądu np ty wyciągałem baterie… kilka razy akum był w laptopie i kable był podłączony to chyba nie jest jakaś wielka zbdornia…

W 2 laptopie kabel i bateria są cały czas włączone… i nic się nie dzieje… A tu jakaś masakra…

Sprawdź poziom zużycia baterii (wear level) programem z funkcją diagnostyki np. BatteryBar pod Windows. To, że 6-letnia bateria jeszcze Ci trzyma to kwestia szczęścia ew. technologii (NiMH). Współczesny akumulator litowy (LiIon, LiPo) jako materiał eksploatacyjny nie jest obliczany przez producenta na tak długi żywot. Planned obsolescence sie kłania.

Rozumiem, że ta cała tyrada to po to, byśmy mogli połączyć się z Tobą w … żalu ??

Również posiadam samsunga R580 (prawie 1,5 roku) i akumulatorek trzyma 20-30 min., rzadko kiedy go używałem. Jak dla mnie laptop ten nie jest zbytnio energooszczędny :wink: i od nowości długo nie trzymał.

mi właśnie trzymał ponad 1.30h od zawsze… dopiero w tym tyg zauważyłem że żywotność znacznie się osłabiła…

Nie można akumulatora jakoś zregenerować?

Spróbuj SMART BATTERY CALIBRATION w BIOS.

k-9 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.