Problem z allegro

Kupiłem niedawno na allegro obudowe do telefonu. Zapłaciłem za nią 40 zł. Sprzedający miał około 400 komentarzy(około 13 negatywnych) a to dlatego miał, ponieważ dzis sie dowiedziałem, że jego konto zostalo zawieszone. Za obudowe pieniądze przesłałem przelewem. Czy jeśli sprzedający nie wyśle mi obudowy, to czy mam jakie szanse na zwrot pieniędzy?

napisz tą sprawe do allegro oni napewno wiedza lepiej niz my …

allegro zwraca kase za tranzakcje między 50 a 300 zł :stuck_out_tongue:

Ile mineło od czasu jak dokonałeś przelewu ??

Kontaktowałeś się ze sprzedającym ??

Po co robisz panikę ??

najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki na allegrowym cafe :slight_smile:

około tygodnia

nie, bo ma wyłączony telefon

Czy to od razu panika? Lepiej się dowiedzieć, niż pozbyć się pieniędzy

Tommekx Spróbuj napisać do niego maila :slight_smile:

Poczekaj jeszcze kilka dni, potem wyślij maila, jeśli nie będzie odpowiadać zgłoś to policji. Jeśli ma konto na prawidłowe dane to szybko odda ci kase albo wyśle obudowe. Z programu ochrony kupujących nic nie dostaniesz. Oni zwracają kwote między 50 a 300zł, nawet jeśli mieli by ci oddać to najpierw zawieszą ci konto, poproszą o skan dowodu i o uregulowanie rachunku. Tak teraz robią na allegro :twisted:

no nie wiem ;]

Miałem raz do czynienia z podobnym procedem ( nie osobiście lecz kuzyn).

Opłacał rachunki regularnie, konta mu nie zawiesili, skan dowodu chcieli i chyba zaświadczenie o zgłoszonym na policji oszustwie.

Konta mu na 100% nie zawiesili, ale potem już nie rozmawialiśmy czy dostał kasę z powrotem czy też nie.

Już widzę jak policja się śpieszy na złamanie karku żeby rozwiązać tą sprawę.

Killer czy słyszałeś o czymś takim jak:

niska szkodliwośc społeczna czynu ??

Oczywiście sprawę muszą przyjąć, spiszą protokół, strzelą go do jakiejś szuflady i po upływie ustawowego okresu czasu otrzymasz pismo o umożeniu sprawy (albo nawet i nie)

spokojnie. nie wiadomo za co zawiesili mu konto.

wystarczy brak numeru telefonu w danych.

przecież na 40zł Cię nie oszuka :stuck_out_tongue:

jeżeli jest uczciwy (a świadczy o tym ilość komentarzy pozytywnych) to obudowę przyśle. trzeba tylko poczekać. ma na to 2 tygodnie od zaksięgowania wpłaty.

Tak ale musisz im pokazać, że przekazałeś sprawe policji

fiesta czyli jesteś zdania że powinno mu to ujść na sucho? jeśli będzie więcej zgłoszeń to napewno nie będzie to niska szkodliwość czynu