Problem z aplikacjami zainstalowanymi przez wine w mandriva

Witam.

jestem początkującym użytkownikiem linuxa (mandriva 2008 Xtrime^2) i chciałem zainstalować programy z windy na linuxie. Ta dystrybucja jest już wyposażona w wine, wiec zainstalowałem sobie office 2003. Instalacja przebiegła sprawnie natomiast gdy odpalam już zainstalowanego Worda z ikony skrótu program uruchamia się lecz pod koniec uruchomienia wyskakuje okienko błędu “Aplikacja Microsoft office word nie została zainstalowana dla bieżącego użytkownika. Uruchom instalację, aby zainstalować aplikację.” to samo wyskakuja dla innych programów z tego pakietu.

I tu moje pytanie… co mogę zrobić by program działał właściwie? wiem że jest office linuxowy ale między tymi pakietami są pewne różnice ktorych nie mam czasu sobie przyswajać bo musze napisać szybko prace dyplomową.

Poza tym zainstalowałem też moorhunt (oczywiście też przez wine) i ten nawet się nie odpala (komp chwile “pomyśli” i nic się nie dzieje).

Jeśli możecie mi doradzić jak mam uruchomić te a także inne programy przez wine byłoby świetnie.

Mój sprzęt: AMD athlon 64 Procesor 3000+; ram 1,5GB; geforce fx5500

mandrive 2008 Xrtime2

KDE 3.5.7

kernel 2.6.22.9-desktop-1mdv

wine-0.9.44

O ile się nie mylę, to M$ Office nie da się odpalić na wine. Przecież w Linuxie jest OpenOffice, które bez problemu może zastąpić produkt micro$oftu, więc nie wiem, po co ci aplikacja od M$. Ok, poprzednia część postu jest nie ważna, a masz zainstalowane sterowniki karty graficznej ? I wine przydałoby się zaktualizować. Daj wynik polecenia

glxinfo | grep direct

http://quest-88.jogger.pl/2008/04/18/in … ksie-wine/ oczywiście nikt nie daje gwarancji, że MS Office zadziała. Wiele aplikacji nie działa pod wine. Informacje o kompatybilności i rozwiązania znanych błędów możesz znaleźć na www.winehq.org