Problem z Archiwum w Nowym Gadu-Gadu Build 7669

(system) #1

Witam,

Zainstalowałem Nowe Gadu-Gadu build 7669 i za każdym razem gdy dam import archiwum z Gadu-Gadu 7.7 build 3746

wyskakuje mi problem z aplikacją gg.exe i program sam się zamyka.

Jest na to jakieś rozwiązanie?

(niezDarek) #2

przenieś plik z archiwum najlepiej

C:\Document and Settings\nazwa profilu\Gadu Gadu\nazwa profilu GG\

nazwa pliku archives.dat

(system) #3

Próbowałem i jak wchodzę w archiwum to jest pusto...

(niezDarek) #4

a może nie współpracuje z archiwum poprzednich wersji

(system) #5

Ty wiesz nie wiem do końca...

W opcjach nowego Gadu-Gadu jest zakładka Archiwum i w niej coś takiego jak "Importuj Archiwum z Gadu-Gadu 7.x"

Moje Archiwum z Gadu-Gadu 7.7 build 3746 nie jest uszkodzone na 100%

(niezDarek) #6

no teoretycznie powinno działać ale nigdy to nie wiadomo, przeinstaluj gg i próbuj jeżeli dają taką możliwość

(system) #7

Przeinstalowałem i pousuwałem pozostałości po wcześniejszej instalacji z rejestru itd. Po czym zainstalowałem jeszcze raz to nowe Gadu-Gadu, klikam na zaimportuj archiwum i leci, leci dochodzi do 100% i nagle problem z aplikacją gg.exe, program sam się zamyka a archiwum jak nie było tak nie ma dalej..

(niezDarek) #8

nic innego nie przychodzi mi do głowy najpewniej było by po prostu przenieść cały katalog użytkownika ze starszej wersji do nowszej

(Smackmybitchup) #9

ja mam taki sam error jak w temacie, wiec to wina nowego gg

(system) #10

ja tez mam ten błąd i wiele innych osób pewnie to poprawią z czasem a przeniesienie profilu nic nie da bo nowe gg ma inne pliki do archiwum niż stare gg

(Losiekpl) #11

ROZWIĄZANIE PROBLEMU może zadziała :wink:

Od zawsze miałem problemy ze starym archiwum, nie pamiętam, była to chyba wersja jeszcze 4 lub 5... ale trzymałem ją aż do teraz i o dziwo, to archiwum się bez problemu zimportowało :smiley:

Natomiast był problem właśnie tutaj opisany - import archiwum z aktualnie używanego był niemożliwy - wyskakiwał błąd...

Jest programik "GG Tools" dla leniwych adres: http://www.programosy.pl/program,gg-tools.html

Należy w programie wybrać: "Odzyskaj utracone wiadomości"... w nowym oknie wskazać plik archiwum i zobaczyć jaki widnieje numer "Numer Gadu-Gadu właściciela"... prawdopodobnie będzie on błędny, nie ten jaki mamy - ja miałem "-666", coś a'la satanistyczny :-D... wystarczy zmienić na poprawny... i to wszystko...

Teraz należy w Nowym GG dokonać importu wiadomości - powinno pójść...

Nie wiem w ilu przypadkach metoda się sprawdzi, bo z przyczyn oczywistych nie mam możliwości tego potwierdzić, ale mam nadzieje, że będzie to odpowiedź dla wielu osób...

Pozdrawiam Remik'S

(Chillout) #12

Nie ma możliwości zaimportowania archiwum gg7 do wersji 8 bo import dotyczy tylko wersji 8 przy ponownym zainstalowaniu nowego gg.

(system) #13

chyba jednak się mylisz bo opis jest taki "Import archiwum Gadu-Gadu 7.x

A sposób Remik'S nie działa ;/

(Chillout) #14

Tak wypowiedziała się obsługa techniczna gg.

(system) #15

import archiwum jest i dziala tylko ze ze stabilnej wersji gg8 nie beta, sam plik archiwum nowego gg8 znajduje sie w innym miejscu i jest w innym formacie.

(system) #16

No i błąd poprawiony Nowe Gadu-Gadu build 7705 umożliwia import archiwum ze starszego gg :slight_smile:

(Max Graczyk) #17

Chyba tego buildu nie ma. Nie widziałem takiego wydania na oficjalnym blogu Nowe Gadu-Gadu.

EDIT

Jednak okazało się, że jest ten build.

Na stronie Gadu-Gadu pokazało mi się takie coś:

Po instalacji aplikacji ze strony Gadu-Gadu w informacjach mam napis Nowe Gadu-Gadu [build 7705]

(Chillout) #18

Jak nie jak tak:

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=

(Kcymerys93) #19

Witam.

Mam problem z archiwum w wersji 7705, a raczej w ogóle go nie mam.

Nie zapisują mi się żadne wiadomości.

Co mam zrobić żeby mi się to zapisywało??

(system) #20

sprawdź czy nie zaznaczyłeś opcji nie archiwizuj wiadomości w ustaweniach gg-> zakładka archiwum