Problem z ASUS XONAR DX/XD

jedną z satelitek (prawą) podłączasz do subwoofera, subwoofer do prądu, a kabelek do kompa jest tylko jeden, minijack (też z prawej satelitki)

ustawiasz normalnie na stereo (2.0) lub 2.1

Jeszcze raz , jak dostanę głośniki to w Asus Center mam ustawić 2 speakers ? czy mogę coś innego na lepszy dźwięk ?

43828232lh4.th.jpg

A po co ustawiać 5.1 jak masz głośniki 2.1 ? Te oznaczenia to nie wersja programu że im wyższa wersja tym lepiej . Możesz sprawdzić jaka jest różnica nikt ni za to głowy nie urwie ale sam usłyszysz jaka jest różnica na korzyść ustawienia 2.1

Ale dałem screena , nie mam do wyboru 2.1 tylko 51 lub 7.1 :slight_smile:

ustawisz na 2 Speakers i będzie ok, z resztą możesz spróbować innych ustawień i sam się przekonasz, które wg Ciebie będzie najlepsze

A te opcje co to ?

67850810qp9.th.jpg

Dostałem głośniki już , podłączyłem ale nadal słyszę szum :expressionless:

Wyłącz wszystkie zbędne wejścia : Liniowe , mikrofon(jeśli nie używasz) jesli nie zniknie to oznacza że coś jest z kartą albo praca dysku się nanosi :slight_smile:

Może coś jeszcze trza w Biosie ustawić ? Bo ja tylko wyłączyłem zintegrowany dźwięk .

A co do tego to nie wiem może ja się mylę , ale w grze Euro Truck Simulator jak słychać dźwięk tira to tak słychać takie malutkie strzelanie z głośników , i jak włączę wycieraczki to też już głośniejsze takie pukanie wycieraczek to ok ale z tym strzelanie :expressionless:

I jak w dxdiag robię test dźwięku słychać głos ptaków i śnieżenie , o właśnie dźwięk takiego śnieżenia jest :

Czy są potrzebne jakieś kodeki ? Bo ja jedynie mam AllPlayer`a i wszystkie kodeki do niego

Kurde , pomóżcie , może jakiś kodeków brakuje czy coś ?

A może coś źle w biosie robię ?

Jedynie tam wyłączył zintegrowany dźwięk , może coś jeszcze muszę zrobić ? Kartę dźwiękową podłączyłem do zasilacza …

Ale cały czas w Evereście pokazuje mi urządzenie C-Media a taki to chyba w płycie głównej jest :confused:

A powinno chyba być od karty dźwiękowej .

51954188na4.th.jpg

Ten Asus jest na chipsecie “C-Media” więc prawdopodobnie ok. Wszystko powinno grać aż miło, ciężko dojść teraz co jest nie tak. Spróbój ją podłączyć u kogoś innego razem z twoimi głośnikami, jeśli nadal coś będzie nie tak to karta do wymiany.

Wszystkiego już próbowałem i nic nie pomogło , nawet w grze San Andreas podczas deszczu czy burzy po prostu dźwięk zanika , a podobno ble jaka karta dźwiękowa by wystarczyła :expressionless:

Ale coś zauważyłem , tam w karcie chyba jest jakieś światełko no nie ?

może spróbuj wyciągnąć tego asusa a włączyć integre i na niej sprawdzić dźwięk

Na integrowanej też mi śnieżył dlatego kupiłem kartę dźwiękową z nadzieją wyeliminowania tego

ale teraz po zmianie głośników nie sprawdzałeś integry?

No nie sprawdzałem . Ale jak to mam na karcie to na 100% to samo będę miał w integrowanym

No pomóżcie coś , pisaliście że bez dobrych głośników to nawet karta za parę tys. zł i dźwięk będzie śnieżył , więc kupiłem głośniki i wydałem 150 zł na nic .

Kliknij prawym przyciskiem myszy na głośniczek systemowy daj “Otwórz regulacje głośności” i wycisz Wejście liniowe :slight_smile: