Problem z Asusem - gubi sieć Wi-Fi


(Wasmarta) #1

Witam mój problem dotyczy Asusa X5538 z Windows 8.1 komputer po 2 mieś. użytkowania zaczął gubić sieć Wi-fi. Wi-fi raz działa ,a raz nie. Dokładniej: czasem gubi sieci po 10 min czasem po 30 min. czasem jak go włączę to nie ma wcale. Nie ma problemu z routerem gdyż używane w tej sieci są również inne laptopy. Laptop został testowany równiej w innej sieci i działo się to samo. Po 2 -3 krotnym przełączniu przełącznika WI FI on off w ustawieniach następuje na zmianę informacja: brak sieci lub twoja karta jest niezgodna.. lub znajduje sieć jako ukrytą. Czasami gdy postoi chwilkę znowu sam się połączy. I tak w koło?

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest tego przyczyną?

 

 


(roobal) #2

Zaktulizuj sterownik lub sprawdź w historii Windows Update czy sterownik nie był aktualizowany. Być może to jakiś błąd w sterowniku. Jeśli to nie pomoże, zresetuj stos TCP/IP i zobacz czy coś się poprawi. Uruchom wiersz poleceń (cmd.exe) i wykonaj poniższe polecenia.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

(Wasmarta) #3

Sprostuję model komputera Y582C .Sterownik sprawdziłem nie był aktualizowany. ale jest aktualny. W karcie sieciowej w zakładce zdarzenia widnieją informacje: 

  • Dodano usługę sterownika (netr28x)

-Dodano usługę sterownika (vwifibus)

-zainstalowano urządzenie (netr28x.inf)

Po wpisaniu poleceń we wierszu - bez zmian

Wrzucam zrzuty ekranu 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0254b018415be73.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de431db3ba92d297.html


(Wasmarta) #4

Trochę po czasie, ale …musiałem zaktualizować sterowniki ze strony producenta nie przez Windows’a. Teraz śmiga bez problemu