Problem z ATI HD3200

Witam.

Niedawno zakupiłem laptopa HP 6735s ze zintegrowaną kartą ATI HD3200.

Problem z kartą jest taki, że przy przeglądaniu stron internetowych obraz nie przesuwa się płynnie tylko skacze (nie jest płynnie odświeżany). Ponad to starsze gry typu Gothic czy Gothic 2 w ogóle się nie odpalają.

Początkowo miałem zainstalowane sterowniki ze strony HP później zainstalowałem ze strony ATI/AMD. Efekt jest ten sam.

Pracuje na Win XP (jeśli to ma jakieś znaczenie)

Dodaje print screen’a z Catalyst Control Center

post-100107-13856534198246_thumb.jpg

Zainstalowałeś DirectX: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ributable+ ?

Próbowałeś z alternatywnymi sterownikami, jakimi są sterowniki Omega?

Odinstaluj te stery jak i CCC i spróbuj ściągnąć paczkę z wersją najnowszą ale tą bez dodatków co waży chyba z 14MB sprawdź czy masz włączone pełne przyspieszenie sprzętowe

Po zainstalowaniu Omega Drivers karta graficzna nie zostaje wykryta. spróbuje jeszcze ta paczkę bez dodatków. A co do przyspieszenia sprzętowego to nie mam pojęcia gdzie mogę to sprawdzić i ewentualnie zmienić :oops: :roll:

Zainstalowałem stery bez dodatków i dalej jest to samo :-x

Przeinstalowałem system i wygląda na to, że na razie jest dobrze. Muszę jeszcze zobaczyć jak będzie w grach.

Witam,

Mam ten sam problem co Ty, przeinstalowałem system ale dalej problem się pojawia. Mam pytanie, znalazłeś sposób jak sobie z tym poradzić - bo ja już pare dni nad tym siedzę i nie mogę sobie poradzić

W GeForce tak jest jak się niema sterów.

Po zainstalowaniu D3D i sterów przesuwa się płynnie.

Na początku instalowałeś sterownik do chipsetu?

Tutaj jest ciekawy temat odnośnie tego problemu

http://forums.amd.com/game/messageview. … TMP=Linear

Wynika, że problemem są sterowniki do karty graficznej. Ja już próbowałem kilku różnych wersji zainstalowania windowsa i problem się powtarzał. Sterowniki według mnie instalowane w poprawnej kolejności (essentaial system update, aktualizacja xp, grafika, dźwięk, sieć itd - wszystko ze strony Hp) a więc chyba nie w tym jest problem. Ciekawe jest to, że nie wszyscy użytkownicy hp 6735s skarżą się na takie “dolegliwości” a według informacji, jakie podane są na forum z linku wyżej, problem powinien dotyczyć wszystkich, którzy mają grafikę opartą na chipsecie 780g.

Dziwne, może ktoś kto ma hp6735s poradził sobie z tym problemem

Pozdrawiam

Piotrek