Problem z Audio CD, stary odtwarzacz, jakiego programu użyć?

Wieża jest z lat 199x xD I narazie jest to jedyny inline do głośników.

Zawsze nagrywałem w Media Player 9, ale teraz mam 10 i już nie ma takiej opcji, to było coś takiego “Nagraj dla starych odtwarzaczy CD” z 2 opcji, zawsze działało.

Teraz nagrałem 2 razy jako track at once i jako session at once, i nic. Error.

Jakim programem najlepiej nagrać audio CD na takie starocie?

Płytki Audio CD nagrywaj w trybie Disc-At-Once. Poza tym jeżeli program do nagrywania oferuje taką możliwość to wyłącz opcję CD-Text (wyświetlanie artysty i nazwy utworu na wyświetlaczu podczas odtwarzania piosenki) - być może to właśnie ta opcja powoduje błąd na starym sprzęcie. Pamiętaj też aby płyty audio nagrywać z możliwie wolnymi prędkościami, dla CD-R polecam x8, maksimum to x12. Czytniki montowane w wieżach często nie lubią płytek nagrywanych z większymi prędkościami, a już w szczególności te czytniki w starych modelach odtwarzaczy.

Mój ojciec ma starą wierzę Panasonic, chyba z początku lat '90. Wieża czyta wszystkie płytki Audio CD, jak leci - nie ważne jaki programem nagrywane, czy w trybie DAO czy TAO, czy też z CD-Text czy bez. Czasem zdarza się, że ma problemy z odczytem właśnie zbyt szybko nagranej płyty. Tak więc myślę, że to powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności.

Do nagrania płyty Audio CD możesz użyć Nero, pod XP polecam wersję 6 - ostatnia w normalnych rozmiarach, bez ciężkich dodatków, których i tak mało kto używa. Dobrym programem jest też Ashampoo Burning Studio - na stronie DobreProgramy.pl dostępna jest darmowa wersja 6 tego programu. Oczywiście są też inne darmowe narzędzia do nagrywania płyt, chociażby CDBurnerXP wymagający .NET Framework (lub jeśli ktoś nie chce tego instalować, to na stronie domowej jest okrojona wersja bibliotek stworzona specjalnie na potrzeby tego programu). Wszystkie narzędzia do nagrywania znajdziesz TUTAJ.

Ważne jest też aby płyta była dobrej jakości i aby była płytą przeznaczoną do nagrywania z niskimi prędkościami, choć nie wiem czy takie płyty są jeszcze dostępne. Kiedyś nagrywałem płyty dla starszego sprzętu i zapis w trybie “track at once” powodował że urządzenie nie miało problemu z trafianiem w początek ścieżki, gdy przy trybie “disc at once” zdarzało się że laser lądował w połowie ścieżki.

Mam segmenciaka Technicsa z lat90 i wszystko bangla jak trzeba, nagrywam OCZYwiście w Nero 6, ogólnie temat wyczerpał @Narv z tym że wchodzenie na prędkość x12 nie polecam, lepiej zostań na x8 (odtwarzacze nie mają w końcu takiej korekcji jak napędy w PieCu). Spore znaczenie ma tu nośnik, chodzi o procent odbicia światła lasera, jeśli jest za niski napęd w wieży zaczyna mieć problemy z odczytem ( w skrajnych przypadkach zamiast muzy słychać charakterystyczne “ćwierkanie”). Rozwiazaniem są markowe płytki, różnica w cenie wręcz minimalna. U mnie dość dobrze wypadają płyty CD-R TDK, choć niestety są podatne na zarysowania. Proponuję nagrać na różnych nośnikach i wybrac ten który u ciebie się sprawdzi.

Ja używam Ashampoo do nagrywania takich płytek. Sam mam starego Technicsa, więc również muszę mieć ścieżkę audio bez dodatkowych informacji. W Ashampoo ustawiam: Nagraj muzykę -->Nagraj płytę Audio CD. Prędkość zmniejszam do 24x i płytki działają jak trzeba na wszystkich odtwarzaczach CD, nawet najstarszych.