Problem z Audio na plycie intel d868perl

(Tomikanu) #1

Witam mam mały problemik z wyżej wymienianą płyta główna. Przejdzmy do rzeczy, wczoraj zakupilem sobie ta płytke z prockiem p4 2,6 po wrzuceniu jej do skrzynki i instalki windy nie miałem sterownikow do audio sciągnełem z sieci te stery zainstalowalem i tu pojawia sie zonk. Wyskakuje mi komunikat "Soundmax wykryl, że sluchawki sa podlaczone do gniazda sluchawek przedniego panelu. Gdy sluchawki sa podlaczone, z glosnikow nie wydobwa sie zaden dzwiek." Nie mam za bardzo pojecia o co chodzi poniewaz nic nie podlaczalem do wyjsc na przednim panelu bo takowych nie posiadam. Prosil bym bardzo o szybko pomoc. Pozdrawiam

(Murzyn1) #2

Sprawdź czy podłączyłeś front panel audio do płyty odpowiednio i czy czasem w biosie nie ma wyboru standardu połączenia HD AUDIO / AC97 AUDIO.

(Tomikanu) #3

Własnie tu jest maly problem nie mam schematu plyty i nie mam zielonego pojecia gdzie co jest a na plycie nic nie jest opisane podlaczylem tylko to co wiedzialem gdzie sie znajduje moze ktos ma instrukcje jak ja podlaczyc? zeby wszystko bylo oki ?? Bardzo prosze o szybka pomoc bo to pilne.

(Murzyn1) #4

Wejdź na stronę intela i ściągnij sobie manuala do płyty. W biosie sprawdź czy jest ta opcja o której mówiłem i sprawdź w ustawieniach menadżera dźwięku czy da się wyłączyć ostrzeżenie, albo wykrywanie front panelu.

(Tomikanu) #5

Witam poszperalem troche w necie i znalazlem odpowiedz na moj problem, trzeba bylo zworki na plycie odpowiednio po przestawiac zeby karta dzwiekowa zintegrowana zaczela dzialac. A co do manuala na stronie intela to to nie ma tam zadnego schematu jak podlaczyc ta plyte (chyba ze sie myle i nie potrafilem znalezc) Pozdrawiam i dziekuje koledze za pomoc.

(mysz 1) #6

http://support.intel.com/support/mother ... 027143.htm