Problem z audio Realtek HD


(Milas15) #1

Mam mały problemik...Dziś zainstalowałem Viste Ultimate obok zainstalowanego już wcześniej Xp.

W Xp mam stery do karty dźwiękowej 7.1 Realteka zintegrowanej i wszystko jest cacy...ustawiłem w opcjach na system 7.1 i dźwięk wydobywa mi się z dwóch głośników nad biurkiem,z monitora i z Sony 2.1 czyli ze wszystkich urządzeń audio. Niestety na Viście dźwięk wydobywa się tylko z monitora i subufera Sony, a cztery głośniki zostają bezczynne...Wszystko ustawiłem tak jak w XP, mam zainstalowane też kodeki audio.Wcześniej, przed zminą sprzętu w budzie na Viście wszystko chodziło tak jak na XP...a teraz nie wiem o co biega :? na płycie CD od płyty głównej Gigabyte są wersje sterów do karty dźwiękowej pod XP i specjalne pod Viste--> te zainstalowałem. w Menadżerze urządzeń nie ma żadnych problemów...wszystkiego już próbowałem...

pozdro! Sory jeśli ten post źle nazwałem...


(Technik Elektro) #2

a podczas odtwarzania czego nie działa system 7+1 ??


(Milas15) #3

Owieram WMP11 odwarzam muze...i dźwiek wydobywa się tylko z głośnika monitora i subufera SONY...ja mam system można powiedzieć 5.1 :slight_smile: bo mam dwa głośniki na AUX Samsung+głośnik monitora+2.1 SONY i na XP jest wszystko cacy..ze wszystkiego leci dźwięk..a na tej Viście nie :frowning: pzdr!


(Milas15) #4

Problem można powiedzieć że rozwiązałem...w 99% :lol: 8) podłączyłem inaczej kabelki...ustawiłem odpowiednio system audio w menadżerze Realtek HD i teraz...Soniecze grają normalnie...a reszta głośników uzupełnia...czyli że dogrywa dźwięk..można na nich zrobić efekty...można powiedzieć że taki mały bajer...wreszcie HD :stuck_out_tongue: ale looz...pozdro4Alll!