Problem z audio Realtek HD

Mam mały problemik…Dziś zainstalowałem Viste Ultimate obok zainstalowanego już wcześniej Xp.

W Xp mam stery do karty dźwiękowej 7.1 Realteka zintegrowanej i wszystko jest cacy…ustawiłem w opcjach na system 7.1 i dźwięk wydobywa mi się z dwóch głośników nad biurkiem,z monitora i z Sony 2.1 czyli ze wszystkich urządzeń audio. Niestety na Viście dźwięk wydobywa się tylko z monitora i subufera Sony, a cztery głośniki zostają bezczynne…Wszystko ustawiłem tak jak w XP, mam zainstalowane też kodeki audio.Wcześniej, przed zminą sprzętu w budzie na Viście wszystko chodziło tak jak na XP…a teraz nie wiem o co biega :? na płycie CD od płyty głównej Gigabyte są wersje sterów do karty dźwiękowej pod XP i specjalne pod Viste–> te zainstalowałem. w Menadżerze urządzeń nie ma żadnych problemów…wszystkiego już próbowałem…

pozdro! Sory jeśli ten post źle nazwałem…

a podczas odtwarzania czego nie działa system 7+1 ??

Owieram WMP11 odwarzam muze…i dźwiek wydobywa się tylko z głośnika monitora i subufera SONY…ja mam system można powiedzieć 5.1 :slight_smile: bo mam dwa głośniki na AUX Samsung+głośnik monitora+2.1 SONY i na XP jest wszystko cacy…ze wszystkiego leci dźwięk…a na tej Viście nie :frowning: pzdr!

Problem można powiedzieć że rozwiązałem…w 99% :lol: 8) podłączyłem inaczej kabelki…ustawiłem odpowiednio system audio w menadżerze Realtek HD i teraz…Soniecze grają normalnie…a reszta głośników uzupełnia…czyli że dogrywa dźwięk…można na nich zrobić efekty…można powiedzieć że taki mały bajer…wreszcie HD :stuck_out_tongue: ale looz…pozdro4Alll!