Problem z audio

Moja karta dźwiękowa gubi jeden kanał… sprawdzałem kable, wtyczki i problem jest gdzieś w samym układzie audio… czasem brakuje w prawym kanale zupełnie dźwięku, czasem jest przytłumiony, a jeszcze innym razem gra normalnie… sterowniki i system też mam ok, a dzwięk mi fiksuje…

Karta jest zintegrowana z płytą główną Abit is 7 e jest to realtec AC 97…, jeśli ktoś ma sposób na usónięcie tej usterki to prosze o odpowiedź…

Troche to malo precyzyjne,napisz cos wiecej,moze problem lezy w odtwarzanych plikach lub plytach?

Witam,

Czasami zdarza się tak, iż jeżeli sterowniki karty audio nie zostały poprawnie zainstalowane w niektórych kartach dźwiękowych może pozostać aktywny tylko jeden kanał. Spróbuj zainstalowac raz jeszcze sterowniki.

Być może gniazdo głośników uległo obluzowaniu?

hmm… no ale mam system po reinstalce, wszystkie sterowniki zainstalowane na nowo i nic nie powinno szwankować…

co do objawów to jest tak jak wyżej wspomniałem…zdaża się że nie ma problemu z dźwiękiem (nie zależnie od używanego przeze mnie programu czy też formatu ), a bywa tak że zaczyna mi trzeszczeć w prawym kanale i po chwili urywa się dźwięk zupełnie…po chwili potrafi wszystko powrócić do normy, a czasem niestety usterka trwa dłużej… wtyczki i kable sprawdzałem i są ok, dźwięk odtwarzam na łuchawkach lub podłączam pod wieże i w obu przypadkach zdarza się właśnie ww sytuacja…

Sprawdź jeszcze gniazda w samych głośnikach. Jak dalej jest źle, to rzeczywiście sam układ może szwankować.

problem występuje nadal…czuje że czeka mnie zakup karty na PCI…

Dzięki za pomoc.