Problem z AutoCAD 3ds Max Lenovo Y50-70 X-KOM

Cześć, 

Lenovo Y50-70

karta GTX 860m

procesor intel i7-4710HQ 2.5 GHz

ram 16 Gb

dysk SSD 120 Gb 

Mam problem z poprawnym uruchamianiem programów AutoCAD i 3ds Max z kartą dedykowaną. We wszystkich wersjach tych programów poniżej 2015 górny pasek zadań jest przebarwiony i trudno cokolwiek zobaczyć jeśli uruchamiam z kartą dedykowaną.

Wersje 2015 jak i 2016 wyświetlają poprawnie ten pasek jednak jest opcja która sprawdza jaka karta jest używana i pokazuje kartę zintegrowaną mimo polecenia uruchom z kartą o większej wydajności.

 

Instalowałem parę razy system jego wszystkie sterowniki i najnowsze aktualizacje programów.

Znajomi mają ten sam model laptopa jak ja ale z tymi programami nie mają problemów. Jedyna różnica to ja mam dysk SSD a oni SSD+HDD.

 

Również pomoc techniczna Autodesk nie spotkała się przedtem z takim problemem.

 

Laptop wysłałem do serwisu X-KOM który odesłał mi laptop jako sprawny ,Usterki w sprzęcie nie stwierdzono. W programie AutoCAD 2016 wyświetlanie górnego paska przebiega w sposób prawidłowy…’’  to już wcześniej wiedziałem. Pasek jest poprawnie wyświetlany lecz gdy włączam program , z kartą o większej wydajności’’ to nadal program pokazuje że pracuje z kartą zintegrowaną.

 

X-KOM nie widzi winy po stronie sprzętu.

 

Miał ktoś z was podobny problem???