Problem z AutoGK

Witam!

Posiadam w komputerze kartę TV. Nagrywam z TV filmy, wycinam w programie do montażu filmów reklamy i zapisuję do formatu DV. Potem kompresuję do odpowiednich rozmiarów programem AutoGK.

I ten właśnie program AutoGK od jakiegoś czasu odmawia działania. Po zakodowaniu dźwięku wyświetla się “Virtualdub error - the source image format is not acceptable (error code -2)”. Zauważyłem, że gdy wczytuję plik, pod nazwa wyświetla mi się “Sony DV (720x576)”, a wcześniej było “dvsd (720x576)”. Nie zmieniałem nic w ustawieniach eksportu DV. Program nie chce mi też konwertować innych formatów. Przeinstalowałem AutoGK, nic. Przeinstalowałem kodeki, nic.

AutoGK jest mi bardzo potrzebny, bo na kompresowniu filmów kompletnie się nie znam, a ten jest dla mnie wystarczająco prosty.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam, Artu

Zamiast AutoGK polecam Any Video Converter : viewtopic.php?f=2&t=282603

Jest jeszcze łatwiejszy, za free, PL i szybko konwertuje. :slight_smile:

Do tego kodeki z tego tematu :

viewtopic.php?f=3&t=281955&p=1881755#p1881755

Tylko w tym programie nie widzę funkcji ustawiania rozmiaru pliku, tak jak w AutoGK, a ta właśnie funkcja jest mi potrzebna.

Ja widzę że jest ustawianie rozmiaru i wszystkiego trzeba tylko kliknąć myszką :

31d73b353ae11127.jpg

Rozmiar jest, ale mi chodziło o rozmiar zapisanego pliku, w AutoGK ustawiałem sobie rozmiar np. 700 MB, i miałem gotowy film.

Im mniejszy rozmiar wideo tym mniej MB.

Mnie przerobił w ciągu 25 min. film 701 MB na 549 MB.

A jeżeli będzie mniej to gorzej czy lepiej ??

Wszystko proste jak słońce. :slight_smile:

Auto GK,nie ma sobie równych jeśli chodzi o jakość przy automatycznych nastawach .

Myślę ,że powinieneś zainteresować się edycją na wyższym stopniu wtajemniczenia wykorzystując

znane edytory wideo i audio:

dvd2avi_1771.zip

VirtualDubMod_1_5_10_1_All_inclusive.zip

VirtualDub-1.8.1.zip

nandub1_0rc2.zip

,oraz narzedzia pomocne do edycji i wszelkich prac z filmem

BeLight-0.22beta9.zip

BeSweetv1.5b31.zip

BBC_v1.2.zip

lame3.95.1.zip

smartripper_v2.41.exe

SubRip_1.30_Beta.rar

Xvid-1.1.3-12042008.exe

Wielkość plku wynikowego ustala sie w encoderze Xvida stosując przelicznik bitrate,służą do tego bit kalkulatory.

Co do edycji edytor mam, bardzo dobry i nie potrzebuję lepszego, a co do Xvid wiem o co chodzi mniej więcej z bitrate calculator, ale myślisz że ja ciemna masa takie coś będę umiał ustawić :wink: więc wolałbym divx i autogk bo jest łatwiejszy.

Spróbuję jeszcze pokombinowac z Any Video Converter i DivX.

Zakodowałem film w Any Video Converter, ale plik wynikowy jest bez obrazu, z samym dźwiękiem. Co mogę zrobić?

Rozwiązałem już problem.

Wystarczyło że przeinstalowałem AutoGK, i zamiast K-Lite codec pack wgrałem sobie 2 najpotrzebniejsze - DivX i Xvid.

Dziękuję za pomoc!