Problem z automatyczną aktualizacją nortona 360

Mam problem z funkcją live update Nortona 360. Ostatnio zaktualizowałem licencję.Od tego czasu na pasku zadań “świeci” cały czas biały iks na czerwonym tle, a program nie aktualizuje się automatycznie, ręcznie zresztą też. Wyświetla się hasło: error 5 i komunikat, że aktualizacja nie może być ukończona. Wsparcie ze strony Symanteca też nie pomaga. W pewnym momencie pojawia się komunikat: błąd skryptu programu Internet Explorer. Wcześniej przestał się aktualizować Ad-Aware (podobnie nie mógł dokończyć aktualizacji wyświetlając hasło: błąd, choć do pewnego czsu działał bez zarzutu). Czy to może być podobny problem? Czy jakiś insekt poprzestawiał ustawienia? Proszę o pomoc.

  1. Wyłącz wszystkie programy rezydentne w pamięci

  2. Pobierz program LUClean ftp://ftp.symantec.com/public/english_u … UClean.exe

  3. Uruchom ten program

  4. Wejdź na stronę Symanteca i pobierz najnowszą wersję modułu Live Update

  5. Zainstaluj LU

  6. Uruchom Live Update

Przydatny może być także artykuł w Bazie Wiedzy Microsoft

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/935448/

Dzięki za odpowiedź, ale jak rozpoznać i wyłączyć programy rezydentne? Jestem laikiem w spr. komp.:frowning:

Wystarczy jak na czas powyższej operacji wyłączysz programy z zasobnika systemowego (na dole po prawej stronie). Kliknij na każdym programie prawym klawiszem myszy i po prostu wybierz opcję wyłączenia lub zamknięcia programów “urzędujących” w zasobniku

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie udało się tą droga rozwiązać problemu. Będę musiał poradzić sobie inaczej. Dzięki za poświęcenie czasu.

P.s.

Moderator może zrzucić temat do śmietnika

Pozdrawiam