Problem z automatyczną aktualizacją nortona 360

(Pianik) #1

Mam problem z funkcją live update Nortona 360. Ostatnio zaktualizowałem licencję.Od tego czasu na pasku zadań "świeci" cały czas biały iks na czerwonym tle, a program nie aktualizuje się automatycznie, ręcznie zresztą też. Wyświetla się hasło: error 5 i komunikat, że aktualizacja nie może być ukończona. Wsparcie ze strony Symanteca też nie pomaga. W pewnym momencie pojawia się komunikat: błąd skryptu programu Internet Explorer. Wcześniej przestał się aktualizować Ad-Aware (podobnie nie mógł dokończyć aktualizacji wyświetlając hasło: błąd, choć do pewnego czsu działał bez zarzutu). Czy to może być podobny problem? Czy jakiś insekt poprzestawiał ustawienia? Proszę o pomoc.

(MarS) #2
  1. Wyłącz wszystkie programy rezydentne w pamięci

2. Pobierz program LUClean ftp://ftp.symantec.com/public/english_u … UClean.exe

3. Uruchom ten program

4. Wejdź na stronę Symanteca i pobierz najnowszą wersję modułu Live Update

5. Zainstaluj LU

6. Uruchom Live Update

Przydatny może być także artykuł w Bazie Wiedzy Microsoft

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/935448/

(Pianik) #3

Dzięki za odpowiedź, ale jak rozpoznać i wyłączyć programy rezydentne? Jestem laikiem w spr. komp.:frowning:

(MarS) #4

Wystarczy jak na czas powyższej operacji wyłączysz programy z zasobnika systemowego (na dole po prawej stronie). Kliknij na każdym programie prawym klawiszem myszy i po prostu wybierz opcję wyłączenia lub zamknięcia programów “urzędujących” w zasobniku

(Asterisk) #5

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Pianik) #6

Dziękuję za odpowiedź, niestety nie udało się tą droga rozwiązać problemu. Będę musiał poradzić sobie inaczej. Dzięki za poświęcenie czasu.

P.s.

Moderator może zrzucić temat do śmietnika

Pozdrawiam