Problem z Automatycznymi Aktualizacjami w Windows XP

Mam problem związany z automatycznymi aktualizacjami w Windows XP a polega on na tym ze Windows po wczytaniu aktualizacji na siłe zamyka mi system przez co tracę efekty mojej pracy (kilkugodzinne przerabianie filmu z kamery na DVD). Wyskakuje okienko informujące że konieczne jest zamknięcie systemu i podany czas w minutach do zamkniecia z opcjami (doładnie nie pamietam) juz zamykam i jeszcze nie (cos w tym stylu) ale odliczanie leci i jak nie zareaguje to zamyka system, a poźniej po uruchomieniu mam dymek z napisem ze trzeba było zamknąc system. Czy jedynym wyjściem jest wyłączenie aktualizacji automatycznych, czy tez można cos gdzies dopisac aby aktualizacja sie pobierała ale nie restartowała systemu?

Można ustawić żeby " pytały się" Ciebie kiedy i jakie maja być zainstalowane.

Start>Panel sterowania>Aktualizacje automatyczne>pobierz aktualizacje ale zapytaj kiedy mają być zainstalowane lub Powiadom mnie ale nie instaluj żadnych aktualizacji.

Wstyd mi sie przyznać, ale faktycznie przegapiłem to ustawienie. Dzieki za podpowiedź. Pan Moderator moze juz skasowac mój post. Dziekuje.

1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz services.msc, a następnie kliknij przycisk OK.

2.Kliknij dwukrotnie pozycję Usługa inteligentnego transferu w tle.

3.Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Ręczny, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

4.Kliknij kartę Logowanie, a następnie sprawdź, czy usługa jest włączona w każdym z wymienionych profili sprzętu.

Jeśli usługa jest wyłączona w jednym lub w kilku profilach sprzętu, kliknij dany profil sprzętu, kliknij przycisk Włącz, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

5.Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij przycisk Uruchom.