Problem z Automatycznymi Aktualizacjami w Windows XP

(Miszkurka2000) #1

Mam problem związany z automatycznymi aktualizacjami w Windows XP a polega on na tym ze Windows po wczytaniu aktualizacji na siłe zamyka mi system przez co tracę efekty mojej pracy (kilkugodzinne przerabianie filmu z kamery na DVD). Wyskakuje okienko informujące że konieczne jest zamknięcie systemu i podany czas w minutach do zamkniecia z opcjami (doładnie nie pamietam) juz zamykam i jeszcze nie (cos w tym stylu) ale odliczanie leci i jak nie zareaguje to zamyka system, a poźniej po uruchomieniu mam dymek z napisem ze trzeba było zamknąc system. Czy jedynym wyjściem jest wyłączenie aktualizacji automatycznych, czy tez można cos gdzies dopisac aby aktualizacja sie pobierała ale nie restartowała systemu?

(Axess) #2

Można ustawić żeby " pytały się" Ciebie kiedy i jakie maja być zainstalowane.

Start>Panel sterowania>Aktualizacje automatyczne>pobierz aktualizacje ale zapytaj kiedy mają być zainstalowane lub Powiadom mnie ale nie instaluj żadnych aktualizacji.

(Miszkurka2000) #3

Wstyd mi sie przyznać, ale faktycznie przegapiłem to ustawienie. Dzieki za podpowiedź. Pan Moderator moze juz skasowac mój post. Dziekuje.

(kilers9) #4

1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz services.msc, a następnie kliknij przycisk OK.

2.Kliknij dwukrotnie pozycję Usługa inteligentnego transferu w tle.

3.Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Ręczny, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

4.Kliknij kartę Logowanie, a następnie sprawdź, czy usługa jest włączona w każdym z wymienionych profili sprzętu.

Jeśli usługa jest wyłączona w jednym lub w kilku profilach sprzętu, kliknij dany profil sprzętu, kliknij przycisk Włącz, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

5.Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij przycisk Uruchom.