Problem Z Autoodtwarzaniem (Vista Home Premium)

Witam.

Ostatnio po użyciu programu EASEUS Partition Master Home Edition , w moim Laptopku przestało działać autoodtwarzanie , ale tylko dla Stacji DVD ( Dla np. Pendrive autoodtwarzanie działa). Nie wiem co robić , proszę o pomoc.

Panelu Sterowania>Autoodtwarzanie

wszystko powinno być ustawione na “Pytaj mnie za każdym razem.”

I tak właśnie było i jest ustawione. Jakby tego było mało , to Vista traktuje stacje DVD prawie jak folder. Czasem, nawet gdy włożona jest płyta z np. jakaś gierką, wyskakuje monit z prośbą o wypalenie PUSTEGO CD, wedle visty nic tam nie ma.

To sprawdzałeś:Klik??

Tak, przecież to jest nawet w Vista ,Pomoc i obsługa techniczna\autoodtwarzanie’’.

Słyszałem że gdzieś w rejestrze trzeba skasować jakiś wpis. Ale to tylko ogólnie dla autoodtwarzania. Wydaje mi się że przyczyna jest inna, coś może być nie tak ze sterownikiem od stacji DVD. Co do jednego sam znalazłem rozwiązanie: Wsuwam płytę z jakimiś plikami, otwieram ją( Pisze Że puste CD), klikam Nagraj,(płyta jest chroniona przed zapisem), OK, jeszcze raz otwieram i wszystko w porządku, aż do następnego uruchomienia. Myślę jednak że tak nie powinno być. Może jest jakaś komenda do wiersz polecenia, która ,po chamsku’’ aktywuje autoodtwarzanie. A tak na marginesie, przepraszam że mnie tak długo nie było. :wink:

Dodane 19.08.2009 (Śr) 11:19

Dla przeglądających ten temat dodam że, znalazłem rozwiązanie. Należy zmienić wartość klucza z 0 na 1, znajdującego się w rejestrze systemowym: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\CDRom

Po tej operacji, na pewno wszystko będzie działać.