Problem z avastem - gasnący monitor + zwiecha

Witam, mam następujący problem po uruchomieniu komputera gdy włączam jakiś program

a czasem wystarczy, że wejdę w jakiś folder to czasami (nie zawsze) na moment gaśnie monitor,

potem znowu sie zapala i tak kilka razy, czasem po kilku razach przestanie a czasem spowoduje zwieche,

że nic nie da sie zrobić, ale gdy wyłączę w avaście(Home Edition) ochronę dostępową czegoś takiego nie ma.

Myślałem, że to może aktualizacje sie pobierają ale po ich pobraniu jest to samo. :?

Problem jest na laptopie HP Pavilion dv6000, XP Home.

Pozdrawiam.

:o …

1)odinstaluj avasta i zainstaluj sprawdzoną jego wersję

jeśli to nie pomorze zainstaluj inny AV np.

któryś z Tej listy->z tej listy polecam Avira

Skanery on-line

1.mks vir

2.Security Check

3.Panda

4.lista pozostałych

sam borykałem się z bardzo podobnym problemem,też gdy włączałem jakiś program albo jakąś stronę(najczęściej zawieszał się komputer na youtube),doszło do tego,że to nie była wina oprogramownia,lecz karty graficznej,po jej wymienieniu wszystko wróciło do normy

Mam avasta, przedwczoraj zrobiłem aktualizację / jest nowa wersja / i nie mam z nim problemów.

Musi być inna przyczyna.

Odinstaluj avasta przeczyść komputer np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Zainstaluj nową wersję avasta :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Edition+PL

Uaktualnij biblioteki DirectX :

viewtopic.php?f=7&t=213229

i sprawdzić.

Nie pomoże to zainstaluj inne sterowniki do karty graficznej i ponownie uaktualnij DirectX.

Spróbowałem tego co pisaliście niestety nic nie pomogło. Wiem już, że rzeczywiście to nie wina avasta bo go odinstalowałem i problem jest nadal.

Monitor gaśnie i sie zapala przy odpalaniu jakiś aplikacji powodując zwieche. W ogóle czy to jest problem z softem czy raczej ze sprzętem?

Macie jeszcze jakieś pomysły, porady?

Sprawdż czy w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń nie ma ,wykrzyknika".

Jak jest to PPM -> Właściwości -> Aktualizuj sterownik…

Ustaw odpowiednią ,częstotliwość odświeżania ekranu" / może masz za dużą lub za małą /.

Start -> Panel sterowania -> Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Monitor.

może to awaria karty graficznej,albo samego monitora.

Możliwe ale nieraz niepotrzebnie wydaje się kasę… :frowning:

  1. Zainstaluj inne sterowniki do karty graficznej / nowsze albo starsze - nieraz bywają lepsze /.

viewtopic.php?t=76390&highlight=sterownik%F3w-

  1. Sprawdż czy masz dobrze podłączony monitor - może być gdzieś poluzowane.

  2. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdż na innym monitorze - możesz pożyczyć od kogoś lub iść/jechać z komputerem.