Problem z avastem - nie chce skanować!

Proszę o pomoc - chcę skanować kompa i dosłownie nie mogę. Na początku powiem, że obok ikonki avast jest ten czerwony znaczek.

Jak chcę skanować - wybieram dyski - klikam start i jest tylko sygnał i przestaje skanować - na końcu wyniki skanowania - wszędzie 0 … Co mam zrobić? Plis pomóżcie!

Gdzieś w ustawieniach Avast jest skanowanie podczas startu systemu,skorzystaj z tej opcji i może jeszcze przeskanuj tym:Klik,na moje “oko” to jakaś infekcja ale mogę się mylić.“Przezorny zawsze ubezpieczony”.

Kliknij dwukrotnie na ikonkę Avasta w trayu. Pojawia się jakiś komunikat?

A próbowałeś odinstalować avasta i zainstalować jeszcze raz ?

Zarejestrowany ?

Widzę że my musimy zadawać więcej pytań. Po pierwsze, jaka czerwona ikonka?? z programu avast czy systemowa, po drugie pytania powyżej, czy zarejestrowany i czy problem powstał nagle czy też od początku instalacji?? Napisz jaki masz system i czy masz innego antywira wgranego prócz avast… pamiętaj nie można instalować kilku na raz

To powinno pomóc a jeżeli nie to tylko odinstaluj go i zainstaluj Avira Antiri Personal http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=388&Avira+AntiVir+Personal++Free+Antivirus+9.0.0.403 zeskanuj , odinstaluj Avira, zainstaluj avasta. (A tak w ogóle to Avir mniej obciążą procka. Ale twój wybór)

Serdecznie przepraszam za moją panikę! Wszystko już naprawiłem, a teraz opowiem Wam mój problem i powiem, jak moglibyście w przyszłości go naprawić:

W zasobniku jest niebieska ikonka avast!, ja miałem na niej taki czerwony znak - ZAKAZ czy coś w tym rodzaju. Jak się 2 krotnie kliknęło wyskakiwało: Operacja nie mogła zostać zakończona, czy coś takiego.

DO WSZYSTKICH: Co zrobić w takiej sytuacji?

START > PANEL STEROWANIA > DODAJ LUB USUŃ PROGRAMY > AVAST > ZMIEŃ > ZMIEŃ > ZAINSTALUJ

i git :wink:

Jeszcze raz przepraszam, wpadłem po prostu w panikę, bo chciałem przeskanować kompa :slight_smile:

Nie zawsze działa naprawa/odinstalowanie przez panel sterowania, bywa, że nie da się w ogóle (mignięcie okna i nic).

Ale chodzi mi o ten przypadek z czerwonym znaczkiem obok ikonki…