Problem z Avastem pod Vistą

Witam. Mam problem z antyvirem. Na jesieni kupowałem kompa z domyślnie zainstalowaną Vistą i Macafee antyvirusem. Ostatnio wygasła mi subskrybcja darmowa dla Macafee więc chciałem zainstalować Avasta bo nie stać mnie na opłacenie subskrypcji. Avast domyślnie skanuje kompa po pierwszym restarcie od instalacji jeszcze przed uruchomieniem Windowsa. Tuż po skończeniu skanowania komp nie chciał się uruchomić, pojawił się komunikat, że pojawił się jakiś błąd i można cofnąć zmiany. Po cofnięciu zmian komp uruchamia się prawidłowo, ale bez Avasta, pozostał jedynie po nim folder w którym jest zainstalowany i kilka plików. Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Paranoise

A odinstalowałeś Macafee?

Skorzystaj z narzędzi dostępnych na tej stronie, posprzątaj po obu antywirach, narzędzia znajdziesz na linkowanej stronie, następnie przeczyść system i rejestr przy pomocy Ccleaner, zrób restart i ponów instalację Avasta.

Na przyszłość do odinstalowania programów używaj np. Revo Uninstaller, w trybie zaawansowanym. Systemowy deinstalator jest “przynajmniej” kiepski.