Problem z BATERIĄ CMOS / BIOS

Witam,

ostatnio wymieniłem w swoim laptopie zużytą baterię CMOS / BIOS. Po jej wymianie z komputerem zaczęły się dziać dziwne rzeczy, mianowicie przy zamykaniu systemu komputer nie był wyłączany (pozostawał z napisem na ekranie “Zamykanie sytemu Win…”. Był również problem z ustawieniem czasu i daty w BIOSie, aż w końcu dzisiaj rano sytem nie chciał wystartować - nawet uruchomić BIOSa.

Metodą prób i błędów udało mi się ustalić, że gdy włączam komputer bez włożonej baterii CMOS / BIOS to system się uruchamia, zegar w BIOSie działa, komputer się wyłącza. Muszę tylko za każdym razem na nowo ustawiać BIOSa albo wybrać opcję ustawień domyślnych.

Nie wiem dlaczego nowa bateria ma taki zły wpływ na działanie systemu. Jest to taki sam model jak tej co była zużyta. Zegarmistrz sprawdzał tą baterię i jest wg niego dobra a w serwisie komputerowym powiedziano mi, że po zamontowaniu nowej wszystko powinno byc OK.

Pozdrawiam

ja tez mam podobny problem(ale inny :P)

mi sie włancza normalnie ale potem ‘pika’(oznacz to ze wraca wszystko na ustawienia domyślne)ale u mnie jest dziwnie ponieważ data i godzina sie zapisują a FSB procesora sie kasuje i od nowa musze go kręcić !!

ja mam AMIBIOS AMERICAN MAGNATRENTS i asrock k7s8x!

ktoś jeszcze chce się wyżalić ?

Jak nie to poproszę tylko odpowiedzi dotyczące rozwiązania tego konkretnego problemu.

Pzdr

Może po prostu kupiłeś wadliwą baterię. Też tak miałem z zegarkiem - kupiłem se baterie, a ta była zła. :-x

To nie jest takie proste jak ci się wydaje. Bateria była sprawdzana i jest ok. Mam na to słowo pana Janka ze stoiska z zegarkami. A z panem Jankiem sie nie dyskutuje, jego się cytuje jak Mickiewicza !