Problem z baterią na płycie głównej


(Tezarrus) #1

witam! od pewnego czasu zaczęły mi się problemy z zegarkiem w windowsie i biosie. po każdym włączeniu i ustawieniu, po jakimś czasie zegarek spóźnia się (np.: kiedy wyłącze kompa i włączam go za godzinę i czas się spóźnia) Płytę główna posiadam już 6 lat jest to ECS K7S5A . Czy to bateria poszła?


(Drojek15) #2

Po prostu ją wymień i po problemie. Bateria jak to z bateriami uległa rozładowaniu.


(Ferdek31) #3

jeżeli ma poniżej 3,26 V to do wymiany


(JNJN) #4

E tam,nowa ma gdzieś 3.23 V,jak ma poniżej 3 V wymieniaj.


(Ferdek31) #5

mam na myśli napięcie baterii mierzone miernikiem, wyciągnięta z płyty głównej nie jakimś programem, ale zgadza się powyżej 3 V jest dopuszczalne, bo niestety pod obciążeniem napięcie spada bo spada pojemność, ale jak ma 6 lat to nie ma cudów aby była dobra, chociaż ma napięcie to nie ma pojemności, a to niewielki koszt ok. 5zł


(JNJN) #6

Ależ oczywiście,weź sobie dobry miernik napięcia i baterię nową i w tej chwili mierzę i podaję napięcie nowej baterii = 3.24 V


(Neon1992) #7

Zainstaluj program EVEREST i zobacz jakie napięcie Ci wyświetla, ale najlepszym sposobem będzie sposób JNJN weź miernik i sprawdź.


(McDracullo) #8

Everest nie służy do mierzenia napięć. Jak każda aplikacja . Jedyny sposób na zmierzenie napięć to właśnie miernik. Ale Ty chcesz mierzyć napięcie baterii? Tego chyba tam nie ma :stuck_out_tongue: :roll: