Problem z baterią w laptopie

Witam. Mam na laptopie XP i jak klikam na ikonce baterii na pasku to tylko pokazuje stan procentowy i nie pisze ile czasu pociągnie jeszcze.

Pomyślałem że to wina Xp więc zainstalowałem Notebook BatteryInfo wczoraj i dalej nie pokazywało(pisało: Nor available) dziś przy stanie bateri 99% podłączjąc pod kabel zasilający i z ciekowosci najechałem na ikonkę tego batteryinfo i pokazło mi sie na ok 2 sekundy Time Remaning: 2h i coś tam lecz zaraz zniklo i już się nie pokazuje, a podłączanie co chwile kabla aby spr na ile starczy bateria mija sie z celem bo jak bd w ternie bez kabla to co ja poczne ?

Jak masz odłączony kabel zasilający to wtedy powinno ci pokazać, przy zasilaniu z sieci pokaże ci stan procentowy i jeżeli jest mniejszy niż 99% to pokaże że ładuje, przy pełnej baterii i zasilaniu z sieci pokaże się stan baterii 99%. Normalną sprawą jest iż przy zasilaniu z sieci nie pokaże ci że zostało na 2 godziny pracy :slight_smile:

Wejdź we właściwości zasilania i w zakładce Miernik energii zaznacz pokaż szczegóły dla każdej baterii. Ewentualnie spróbuj BatteryBar: http://www.dobreprogramy.pl/BatteryBar, … 12718.html

żaden program nie pokazuje czasu. może to być wina bateri?

Nie, to zależy od sterowników, ale ogólnie powinno pokazywać.