Problem z biblioteką danych\Win32?

Witam Serdecznie,

Tak jak w temacie chciałbym zapytać o dość częste problemy bibliotek danych\Win32, lecz tym razem coś zupełnie innego. Jakiś czas temu zakupiłem program TuneUp Utilities (polecam gorąco). Jeżeli ktoś zna owy program, wie również, iż jest on głównie do optymalizacji oraz poprawy stanu zabezpieczeń administracyjnych. Od sporego czasu korzystania z tzw.“1-Click Maintenance” wyskakuje mi w kółko i w kółko ten sam problem, który (rzekomo) został naprawiony poprzednią sesją. Oto problem:

http://img710.imageshack.us/img710/5545/problemva.png

Po zerknięciu wgłąb:

http://img440.imageshack.us/img440/9586/problem2p.png

Tak jak napisałem wyżej, problem nie może zostać naprawiony, choć po daniu “Run maintenance” mówi mi zupełnie co innego.

Czy rzeczywiście jest to problem, jeśli tak, to dlaczego nie da się go w żaden sposób naprawić ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Max.

Pytanie -czy masz zainstalowanego Nortona ?Jeżeli tak to odpal w TuneUp moduł Registry Cleaner > zaznacz klucz > Edit > Ignore problem i problem z głowy .Jeżeli nie masz sprawdź czy nie ma folderu Nortona w Program Files > usuń > jak się nie będzie dało spróbuj użyć Norton Removal Tool

Tak, posiadam Nortona, ale zastanawia mnie jedno - Czy ukrycie, czy jak kto woli, zignorowanie problemu coś da ? Jeżeli to problem, np. Z sygnaturą danych, to czy takie zamaskowanie problemu to dobre rozwiązanie ?

W opisie jest mniej więcej że klucz odwołuje się do nieistniejącego pliku ,naprawianie jak widzisz nie przynosi skutku .Też kiedyś miałem z TuneUp podobny problem ,z typem pliku który za nic nie chciał się naprawić .Taka naciągana teoria: Norton może coś “dynamicznie tworzyć” ,potem tego fizycznie nie ma a TuneUp wyłapuje to jako problem :slight_smile:

Nie bardzo rozumiem o co Ci może chodzić ,oraz nie jestem pewien czy TuneUp aż tak głęboko analizuje :wink:

Ok,

wielkie dzięki za odpowiedź, uważam temat za zamknięty :slight_smile:

P.s

Z sygnaturą danych, chodziło o to, iż raz podczas skanowania systemu przez podobny program (aktualnie nie sięgam pamięcią jak on się nazywał) pokazał pewną lukę w zabezpieczeniach administracyjnych, zignorowałem to, przez co potem miałem poważne konsekwencję. Dlatego teraz, wolę zapytać, niż zrobić coś po raz kolejny na oślep :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam,

Max.

TuneUp w module Registry Cleaner jest w stanie znaleźć błędne odwołania ,nie ma funkcji weryfikacji poziomu zabezpieczeń.

NavShExt.dll jest to moduł Nortona który jest wykorzystywany w procesie aktualizacji .Zdaję się że masz system x64 bit ,odwołanie jest do x86(x32bit) ,więc może z tego wynika ten błąd .

Jaka wersja w takim bądź razie Nortona -czy zgodna z x64 bit ,aktualizacja sygnatur/programu przebiega bez zakłóceń ?

Tak, owszem, bez jakichkolwiek, w tym właśnie rzecz. Gdyby jakieś występowały, zaraz było by wiadomo, o co tu tak naprawdę chodzi. Wersja to: 17.8.0.5, i owszem, jest x64bit.

Więc znalazłem podobny temat na forum Nortona http://community.norton.com/t5/Norton-I … /m-p/96194 ,2 post usera “silverhawk” .Okazuję się że to jest raczej jakiś błąd programu Tune Up ,dodaj to(oprócz 3 błędu -jak “powróci” dodaj również) jak pisałem wyżej ,do listy ignorowanych ,bo Tune Up i tak tego nie usuwa , Norton blokuje to działanie i dlatego wydaję Ci się że błędy powracają.Teraz chyba doszliśmy do sedna sprawy :slight_smile:

Bingo:

If the entries listed above are correct, your installation is broken. Check your system, do you have the referenced file – C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine\16.5.0.135\NavShExt.dll? Using RegEdit, is the (Default) value for HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib{957191F2-F78B-41C6-87D6-87D562930EA9}\1.0\HELPDIR actually empty? The file should exist and the default value for the registry key should be something like “C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine\16.5.0.135”.

Message Edited by reese_anschultz on 05-19-2009 10:22 AM

;)) Dziękuje za pomoc ; ))

Pozdrawiam serdecznie,

Max

Jeżeli dobrze wnioskuje po Twoim poście ,to Chcesz przeinstalować Nortona ?

Jeżeli tak to chyba nie ma sensu ,problem pozostaje ,wina TuneUp’a :slight_smile: