Problem z BIOSem/UEFI - laptop Lenovo G50-80

Witam. Mam problem z Biosem. Ogólnie rzecz biorąc to chciałem zaktualizować BIOS, ponieważ było to rekomendowane przez producenta. No więc pobrałem sterownik i instrukcję. W instrukcji było napisane tylko żebym włączył ten plik exe i tyle. Włączyłem. Kliknąłem dalej , zaakceptowałem regulamin po czym instalator sprawdził wersję obecnego biosu i porównał ją z wersją nowego czy nie jest taka sama. Po tym laptop uruchomił się ponownie i rozpoczęła się instalacja Biosu ( nic nie ruszałem , nie odłączałem i nic nie robiłem ). Po ukończeniu wyskoczył chyba jakiś błąd. Skutkiem tego błędu jest to że gdy w BIOSIE, Boot mode ustawiony jest na “UFEI” to po włączeniu laptopa wyskakuje niebieska tabelka na czarnym tle z napisem " EFI Network 0 for IPV4" . Klikam OK po czym wyskakuje “EFI Network 0 for IPv6”, klikam ok i po tym wyskakuje :" Default boot device missing or boot faile. Insert recovery media and Hit any key. Then select ‘Boot Menager’ to choose new boot device or to Boot recovery media". Klikam ok i wyskakuje mi szare tło Boot option menu i jest tylko do wyboru EFI PXE Network i gdy to wybiorę wszystko się powtarza. Teraz druga strona medalu - gdy w Biosie boot mode ustawie na Legacy Support to system normalnie się uruchamia i wszystko działa ale działa niestabilnie (Długo myśli, zawiesza się ale nie aż do takiego stopnia że muszę go resetować . Ostatnio się raz tak zawiesił że konieczny był reset i wtedy gdy dałem uruchom system normalne sam z siebie wszedł w tryb awaryjny i pojawiła się konsola cmd ale nic się nie działo .) Dodam też , że po tej operacji zmieniło się logo które pokazuje się przy włączaniu laptopa. Bardzo proszę o porady jak bym mógł rozwiązać ten problem , żeby system działał gdy jest boot mode na UEFI. Tak było domyślnie i wolałbym żeby tak zostało. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :slight_smile: . Chciałem dodać parę zdjęć ale niestety jako nowy użytkownik mogę dodać tylko jedno zdjęcie we wpisie.

Mam ten sam problem i nie umiem go rozwiązać a tobie się udało jeśli tak powiesz jak ?