Problem z biosem przy próbie aktualizacji

Mam płytę GA-MA770-DS3 zachciało mi się zaktualizować bios z F3 na F4 programem @BIOS i niestety nie powiodło się, tzn. bios się wgrał i po zresetowaniu kompa komputer już się nie uruchomił poprawnie. Tzn. wszystko chodzi, tylko monitor nie reaguje, żeby kompa wyłączyć muszę nacisnąć przycisk na zasilaczu, co ciekawe, żeby go ponownie włączyć muszę jeszcze raz nacisnąć przycisk na zasiłce i od razu się uruchamia komp, teraz nie mam dojścia do biosu.

Czy można jeszcze jakoś uratować bios, czy płyta nadaje się do wymiany?

Na początek zresetuj BIOS -> KLIK.

Błękitna Stal ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

możesz popróbować różne metody - jeśli płyta na gwarancji oddaj do serwisu - nie przyznawaj się do flashowania biosu.

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … lash+biosu

a i flashuj następnym razem AWDFLASH.EXE

A jak zawiedzie to zobacz tutaj: KLIK

Jak rozumiem Bios nie daje żadnych oznak życia?

Próbowałem z zworką CMOS, ale nie pomogło, sprawdzę jeszcze z baterią i z ta druga porada. Jeżeli nie pomogą to czeka wymiana płyty?

Albo wizyta w serwisie.

Monitor w ogóle się nie uruchamia, ale czemu komp się włącza razem z zasilaczem?

płyta daje rozruch zasilaczowi (przez zwarcie odp pinów) nie startuje POST.

Panowie :slight_smile: , pomogła “Metoda software’owa” =D>

Wprawdzie teraz nie wiem czy pomogło wyjęcie bateryjki, czy pomogła dyskietka, ale ważne że działa.

Dziękuję za szybkie podpowiedzi :slight_smile: ale strach pozostał