Problem z biosem w GA-K8NS

Witam,na płycie K8NS miałem zainstalowany procesor Sempron 3000+ i wszystko było w porządku,po zamianie na Athlona 64 3200 bios nie uruchamia się/czarny monitor/,lecz wszystkie wiatraki pracują,w stacji DVD przez cały czas słychać miarowe stuki,wyjmowałem baterię na kilkanaście minut,odłączałem pozostałe urządzenia lecz dalej nic,procesor chyba jest sprawny /nowy kupiony na allegro/.Czy ktos wie jak odpalić ten bios?

Chyba problem.

Na starym procesorze zaktualizuj bios na najnowszy.

Masz link do aktualizacji http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios … s_pro.html

On ma płytę GA-K8NS a nie GA-K8NS Pro więc nie wprowadzaj go w błąd,bios to “delikatna sprawa”.

Napisz jeszcze jaką masz rewizję płyty,informację znajdziesz na laminacie płyty głównej najczęściej koło jej nazwy.

Na płycie obok nazwy jest jeszcze napis D33006 a na instrukcji płyty pisze Gigabyte K8 Triton Series.Nadto gdy włożyłem powtórnie stary procesor wszystkie wiatraki tylko się ruszyły i staneły.Na nowym wszystko się kręci ale bios nie odpala

płyta jest wersji 1.0 czy 2.0

ja mam 2.0 też zmieniłem identyczne procki i na Athlonie3200+(AMN300DIX5AR)nie mogłem odpalić kompa a po zmianie na wcześniejszy też było to samo.Wina tkwiła zamocowaniu procesora ale to nic,potem komputer zaczął widzieć Athlona 800Mz! !!

Po powrocie na stary procesor próbowałeś resetu biosu?

Masz podłączony głośniczek systemowy? Wydaje on jakieś dźwięki?