Problem z Biosem

Posiadam płytę główną Asus P5GC-MX/NTT/SI, mój problem polega na tym, że w biosie nie mam możliwość podkręcenia procesora. Więc postanowiłem uaktualnić bios, programem asus update niestety każdy bios który pobieram ze strony asusa nie jest zgodny z moim " The model of BIOS image doesn’t match the BIOS ROM currently present. Co muszę zrobić by uaktualnić bios i odblokować sobie mnożnik?

Jaki masz procesor. Niektóre CPU mają zablokowaną funkcje OC :frowning: . Wtedy trzeba pozbyć się paru styków w CPU, ale to jest trudne.

Kręcisz przez szynę, a nie przez mnożnik. Szukaj opcji CPU Host Clock Control

Mój procesor to C2D E4500

Tu i tu masz troche o OC tego CPU. Zastosuj się do porady cosik_ktosik. Dodatkowo napisz jaki masz sprzęt.

Nie mam takiej opcji w biosie.

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Duo e4500 2.20 ghz, 2gb ram, geforce 8500 gt, dysk 400 gb samsung hd403lj

A zasilacz jaki masz?? Bo on to tutaj jest prawie najważniejszy. Jak chcesz duże OC to musisz jeszcze lepsze chłodzenie kupić.

nie jestem wstanie tego sprawdzić obecnie mam jeszcze plomby na obudowie to jest zestaw gotowy wiec spodziewam się ze rewelacji tam nie ma. choć mimo to i tak powinna być możliwość podkręcenia tego procka

Dziwne, ale faktycznie w biosie nie żadnej opcji do podkręcania procesora (wg manuala ze stronki asusa). Nawet nie ma opcji do podnoszenia napięć. Nowe biosy też niczego nie wnoszą. Może dali jakiś programik na płycie ze sterownikami?

Uuuu. to jak masz plomby to sobie odpuść OC. Bo jak komp nie będzie chciał wstać to trzeba zrobić reset biosy, który robi się baterią lub zworkami w płycie głównej. Po 2 dobry i markowy zasilacz to podstawa. Inaczej możesz sobie części popalić.

Czyli nawet aktualizacja biosu by nic nie dała? czyli nie ma możliwości podkręcenie tego procka skoro bios nie “oferuje takiej usługi”.

Możemy dalej rozkminiać ten problem, ale w dalszej części OC jak komp nie będzie się włączał to musisz do serwisu oddać, żeby BIOS zresetowali bo masz plomby :stuck_out_tongue: . Jak dla mnie to bez sensu. Po 2 pewnie masz zły zasilacz, który po lekkim OC może pójść z dymem nawet z innymi podzespołami kompa.

adam749 , ma rację daj Sobie na dzień dzisiejszy spokój. Jak Masz słaby zasilacz, to dużo ryzykujesz (jak znam życie Feel, tracer). Płyta też jest mocno okrojona, jeszcze te plomby.

Lub możesz zerwać plomby, ale wtedy to wiadomo tracisz gwarę. Po 2 jak napisał cosik_ktosik masz coś nie tak z mobo. Pewnie by trzeba wymienić na nową i lepszą.

Znalazłem coś takiego: http://forum.pclab.pl/t344830.html

gdzie napisano, że w komputerach NTT podkręcanie jest zabronione i powoduje utratę gwarancji. Chyba dlatego tak bios okroili. Ponieważ jest to zapewne komputer z media markt, więc zasilacz będzie cienki. Daj sobie spokój, gdyż za dużo ryzykujesz i nie chodzi tu o samo podkręcanie, tylko o wytrzymałość poszczególnych podzespołów w przyszłości (po co Masz mieć problemy). Po gwarancji zainteresuj się koniecznie jakością zasilacza.