Problem z BIOSEM

(Parciak1490) #1

Chodzi o to ze musze zaktualizowac biosa a nie posiadam Floopy? Jak mam wgrac tego Biosa? Szukałem w google ale nic sensownego nie znalazlem.

(Cosik Ktosik) #2

Jaką Masz płytę główną: firma+model?

(Parciak1490) #3

Gigabyte M61SME-S2l

(lord_ko) #4

sprazwdź narzędzie @bios ze strony producenta. jeżeli obsługuje twoją płytę to zaktualizujesz bios z poziomu windowsa.

(Cosik Ktosik) #5

Na płytce ze sterownikami, powinien znajdować się program @BIOS. Ściągasz najnowszy BIOS, uruchamiasz program. Najpierw zrób sobie kopię starego (Save Current BIOS). Potem możesz wgrać nowy: "Update New Bios"

Program też umożliwia ściągnięcie najnowszego biosu, zaznacz opcję Internet Update.

@BIOS, ściągniesz też stąd: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... _List.aspx

(Matek) #6

Na płycie dołączonej do płyty (:P) powinien być program do aktualizacji BIOSu spod Windowsa

(Parciak1490) #7

Dzieki za pomoc. A wiecie moze dlaczego w programie easy tune mam zablokowana zakladke overclocking?

(Cosik Ktosik) #8

Tak się często zdarza, gdy w biosie też nie ma możliwości podkręcania. W linku, który podałem wcześniej jest najnowsza wersja Easy Tune 6, może ona pomoże Tobie rozwiązać ten problem.

Co do aktualizacji BIOSu. Najpierw zrób sobie kopię starego biosu. Piszę o tym, że u mnie program @Bios zawsze wysypuje się już przy próbie zapisu starego biosu na dysk. Lepiej, aby sypnął się przy zapisie na dysk, niż w drugą stronę. Jeżeli dochodzi do tych problemów, to na płycie powinien być program ETC, który ma wbudowaną swoją wersję programu @Bios. Tamten jeszcze nigdy nie wysypał się.

(Parciak1490) #9

Biosa juz zaktualizowalem. W biosie mam mozliwosc podkrecenia procesora tylko ze nie moge zwiekszyc napiecia na nim

(Cosik Ktosik) #10

A Masz zainstalowane wszystkie sterowniki? Spróbuj z inną wersją EasyTune: 5 lub 6.

(Parciak1490) #11

Próbowałem z wersją 5 i 6. Sterowniki też mam wszystkie zainstalowane.

(Michal Kolatek) #12

Wciśnij jednocześnie crtl i f1 jak będziesz w biosie, powinny pokazać się dodatkowe funkcje, jak się nie pokażą to płyta nie pozwala na zmiany.

(Agatonster) #13

parciak1490 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu, zadabaj też o to w kolejnych postach. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif