Problem z BIOSem!

Cześć!

Na początku chcę zaznaczyć, że szukałem już odpowiedzi na swoje pytanie i mimo tego, że znalazłem na forum tematy dotyczące mojego problemu, to nie znalazłem rozwiązania.

Problem dotyczy biosu Phoenix w laptopie Fujitsu Siemens V6515. Otóż w momencie gdy chcę go uruchomić i pojawia się ekran z logo producenta, zacina się podczas ładowania. Gdy wciskam ESC, lista zatrzymuje się na ‘mouse initialized’. Nie mam możliwości wejścia do menu biosu, gdyż po wciśnięciu F2 laptop łapie zwieszkę na komunikacie ‘Please wait’. Poniżej link do screena (znaleziony w sieci, ale obrazuje też mój problem).

http://img607.imageshack.us/img607/1378/20121001614.jpg

Wydaje mi się, że nie jest to problem związany z klawiaturą, gdyż działa np. kombinacja klawiszy odpowiedzialna za włączenie/wyłączenie wifi. Próbowałem odłączać sprzęt: klawiaturę, touchpada, dysk twardy, napęd, wyciągałem kości RAM. Nic to nie dało.

Co dziwne, w momencie gdy odpalałem laptopa z wciśniętym f8 i podczas paska ładowania naciskałem go do oporu, to laptop odpalił się. Raz, drugi, trzeci, za czwartym już niestety nie chciał.

Chciałbym uniknąć oddawania go do serwisu, ale nie widzę póki co żadnego rozwiązania. Jeśli ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł, z góry dzięki za pomoc!

Cześć

Widać że laptop jest już po przejściach :wink: Skoro sprawdzałeś już tyle rzeczy i sprzęt nadal nie działa poprawnie to najprostsze rozwiązanie to skorzystanie z pomocy serwisu. Niech zdiagnozują co jest nie tak, a ty dopiero później podejmiesz decyzję czy chcesz go ewentualnie naprawiać.

kiedyś miałem problem z jednym kompem.

gość mówił że na laptopie miał viste jak próbował zainstalować sevena to komp sie zresetował i pózniej były takei zwiechy tak jak piszesz;]

podłączyłem dysk twardy do pceta i go sformatowałem programem Gparted i było ok.

dackjaniels ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.