Problem z blokada programu

Czesc mam maly problem. Poczytalem sobie ostatnio taki niezbednik, w ktorym wyczytealem o mozliwosci zablokowaniu na danym komputzerze, albo na wszystkich blokady danego programu przez narzedzie systemowe zwane : Zasady Grupy.

Wiec kieruje sie do osob wiedzacych o co biega

A wiec otwieramy Zasady grupy, wybieramy Szablony Administarcyjne nastepnie Siec, potem Polaczenie sieciowe i Zapora systemu Windows dalej Profil Standardowy i na koncu Zdefiniuj wyjatki programow. I teraz biore Wlaczone i Pokaz -Dodaje prgram gadu-Gadu wpisuje komende

" %programy%\Gadu-Gadu\gg.exe:*:disabled:Gadu-Gadu ( sciezka jest dobra mam program w tej lokalizacj jaka podalem) i tera, gdy klikne na program po uprzednim restarcie powinien sie nie uruchowmic ( nie polaczyc ) a tu wszystko tak jak bylo tak jest, dalej sie uruchamia -prosze o pomoc…

P.S Opis tego znalazlem w prezentacji o firewallu na tej stronie jednak nie dziala… prosze o pomoc… ;/

Może zamiast %programy% wpisz %ProgramFiles% jesli gg jest w katalogu C:\Program Files

Chyba napisał jasno:

Bo, zeby sie nie łączyl trzeba zablokowac port gg i ustawic to w Zasadach grupy w sekcji zdefiniuj wyjatki portów według schematu port:protokół:adres sieci:enabled/disabled:nazwa

Ale najpierw podaj mi tego linka gdzie jest opis o tym to zerknę bo pewnie chcesz tylko zezwolenie na wyjątki dla programu a nie portu.

EDIT

Windows nie rozpoznaje %programy% , zamiast tego wpisz bezpośrednią sciezke np. D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe:*:disabled:Gadu-Gadu

Niestety podalem ta sciezke rowniez D:… i nie dziala… Moze masz racje, ze to trzeba w takim razie ustawic w zasadach portow, ale jezeli tak jak to ustawic i jaki to port -prosilbym o komende. A co do mojej komendy co to wlaciwiwie daje ??

P.S ta prezentacja jest na glownej stronie na dole w dzialae : prezentacja firewalla XP.

Czekam na odp.

A gdzie znajduje sie u Ciebie folder Gadu-Gadu ? Podaj dokladną sciezke. Jutro obejrze prezentacje i zobaczymy. Jaki masz system, łącze i czy udostepniasz cos ?

Co do zdefiniowania portu robisz to samo co w prezentacji tylko ze w sekcji zdefiniuj wyjatki portów wpisujesz w dodawanie elementu komende np.

8074:TCP:10.0.0.0/24:disabled: Gadu-Gadu => tam gdzie 10.0.0.0/24 podajemy adres IP sieci, z której userzy beda mogli sie laczyc do twojego komputera

8074:TCP:*:disabled: Gadu-Gadu

8074:TCP:’’’’:disabled: Gadu-Gadu

adres sieci wewnętrznej: 192.168.0.0/24 albo 10.0.0.0/24 lub zewn. (stałe)

Lokalozacja mojego GG: D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe

Aha co to oznacza to po IP: “/24”

i czym sie rozni :*: od :’’’’: ??

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 1:38

wpisyalem taka komende i nie dziala ;/ :

8074:TCP:*:192.168.201.156:disabled: Gadu-Gadu

/24 => to maska podsieci zapisana w formacie CIDR, zamiast tego mozna tez napisac w formacie dziesietnym 255.255.255.0

Poczytaj troszke podstaw o TCP/IP w http://www.google.pl jest tego pełno a bedziesz wiedzial.